Американський "Інтер Маямі" кваліфікувався на перший розіграш оновленого клубного чемпіонату світу з футболу, передає офіційний сайт ФІФА.
США прийматиме мундіаль-2025, в якому вперше гратимуть 32 команди з шести континентальних конфедерацій. Найбільше представництво на турнірі матиме Європа — 12 клубів.
Від КОНКАКАФ, що об'єднує федерації Північної та Центральної Америки, путівки на чемпіонат здобували чотири команди. Ще одну, додаткову квоту конфедерація отримала на правах господаря турніру — її здобув саме "Інтер".
Як "Інтер Маямі" кваліфікувався на КЧС-2025?
Команда виграла регулярний чемпіонат МЛС, набравши рекордні 74 очки у 34 матчах і здобувши трофей Supporter's Shield. "Інтер" зібрав найбільше перемог у лізі (22) і став найрезультатівншою командою "регулярки" (79 голів).
"Ми всі знаємо, як Маямі любить футбол і як підтримують «Інтер» у всій Флориді. [...] Ви продемонстрували, що на полі є найкращим клубом у США", — привітав команду з кваліфікацією президент ФІФА Джанні Інфантіно.
На ЧС-2025 "Інтер" стане одним з двох клубів-господарів — Маямі прийматиме матчі на 65-тисячному стадіоні Hard Rock. Також вдома гратимуть "Сієтл Саундерз", які відібралися як переможці континентальної Ліги чемпіонів КОНКАКАФ.
Що означає кваліфікація "Інтера" на клубний ЧС-2025?
- Вперше в кар'єрі на мундіалі може зіграти український захисник "Інтера" Сергій Кривцов. Після переходу в "Інтер" 2023 року він здобув із клубом два трофеї та сумарно провів 63 матчі в усіх турнірах.
- Свій четвертий титул клубного чемпіона світу спробує здобути капітан "Інтера" Ліонель Мессі, який вигравав турнір за попереднього формату з "Барселоною". Також на мундіалі тріумфували інші ексзірки каталонців у складі "Маямі": захисник Жорді Альба, хавбек Серхіо Бускетс і нападник Луїс Суарес.
- "Інтер Маямі" — 31-й учасник КЧС-2025. На турнір залишається відібратися останньому клубу — ним стане переможець південноамериканського Кубка Лібертадорес-2024, який визначиться до кінця листопада.
Хто відібрався на клубний чемпіонат світу-2025?
- Європа: "Реал", "Атлетіко" (обидва — Іспанія), "Челсі", "Манчестер Сіті" (обидва — Англія), "Баварія", "Боруссія" Дортмунд (обидва — Німеччина), ПСЖ (Франція), "Інтер", "Ювентус" (обидва — Італія), "Порту", "Бенфіка" (обидва — Португалія), "Зальцбург" (Австрія)
- Південна Америка: "Палмейрас", "Фламенго", "Флуміненсе" (всі — Бразилія), "Рівер Плейт", "Бока Жуніорс" (обидва — Аргентина)
- Північна й Центральна Америка: "Монтеррей", "Леон", "Пачука" (всі — Мексика), "Сієтл Саундерз", "Інтер Маямі" (обидва — США)
- Африка: "Аль-Ахлі" (Єгипет), "Відад" (Марокко), "Есперанс" (Туніс), "Мамелоді Сандаунз" (ПАР)
- Азія: "Аль-Хіляль" (Саудівська Аравія), "Урава Ред Даймондз" (Японія), "Аль-Айн" (ОАЕ), "Ульсан Хьонде" (Республіка Корея)
- Океанія: "Окленд Сіті" (Нова Зеландія)