Ексклюзивний коментар легкоатлета для Суспільне Спорт.
Український метальник списа Артур Фельфнер втретє в кар'єрі виступив на етапах легкоатлетичної Діамантової ліги та встановив новий особистий рекорд на турнірі — четверте місце в Лозанні.
У Швейцарії українець проводив перший старт після Олімпіади-2024 і показав третій результат кар'єри — з другою спробою на 83.38 метра. Далі Артур метав лише двічі у кар'єрі: на змаганнях у Шаморіні 2022 року (84.32 м) та цьогорічному старті в Оффенбурзі (83.98).
Вперше із травня Фельфнеру також вдалося подолати 82-метровий бар'єр, який він перевершив ушосте за кар'єру. На головних стартах цього року — Олімпіаді й чемпіонаті Європи — українець зупинявся у фіналах з показниками 81.38 та 81.84 метра, залишаючись поза боротьбою за п'єдестал пошани.
Серед конкурентів, яких Артур випередив у Лозанні, — чинний чемпіон Європи Якуб Вадлейх. Також результат дозволяє українцеві посідати п'яте місце в сезонному рейтингу Діамантової ліги та претендувати на вересневий фінал серії в Бельгії.
В ексклюзивному інтерв'ю для Суспільне Спорт Фельфнер розповів, які враження в нього залишилися від виступів у Лозанні, як надалі українець планує бити особистий рекорд з 2022 року. Також легкоатлет порівняв виступи на етапах основної комерційної серії з головними змаганнями чотириріччя — Олімпіадою-2024.
- Чи важко було виступати після Олімпіади:
"Було дуже класно, чекав на старти після Олімпіади, бо думав, що не реалізувався на Іграх. Тут у мене була можливість. Результатом я задоволений, змагатися було легко. Трохи не вийшло в технічному плані".
"Ішов у топ-3? Взагалі не вірив у це, бо позаду [в заліку] був олімпійський чемпіон Нірадж Чопра, чинний чемпіон Європи Якуб Вадлейх. Не вірив до останнього, що мене вони не випередять. Як гадав, так і вийшло: в останній спробі Чопра мене переметав, і я став четвертим".
"Дуже задоволений навіть четвертим місцем. З таким результатом можна було навіть краще, але ще є попереду старти, тому я не засмучуюся. Відпрацюю ще трохи технічні моменти — і все буде добре".
- Чи стався прорив кидком за 82 метри:
"Я на це дуже сподіваюся. Так, нарешті це сталося. Будемо намагатися показувати вже не 81 метр — мені здається, не можна до нього повертатися після такого виступу. Намагатимуся метати на особистий рекорд, 5 вересня [відбудеться етап] Діамантової ліги в Цюриху".
- Про встановлення рекорду України:
"У думках було вже на цих змаганнях, але у спробі спис влучив не зовсім як хотілося. Результат був 83 метри, і ще на розминці я відчував, що дуже добре почуваюся. Цього сезону ще, напевно, жодного разу так не почувався перед змаганнями. Тому вже на цьому старті були думки, що можу встановити особистий рекорд. Можливо, не [побити] рекорд України, але хоча б наблизитися до нього".
- Як відрізняються виступи на Олімпіаді та Діамантовій лізі:
"Олімпіада — це такі, можна сказати, «магічні» змагання. На них зазвичай налаштовуєшся більше, навіть [на] чемпіонаті Європи та світу. Олімпіада — щось взагалі неперевершене".
"[На Діамантовій лізі] я вже набираюся досвіду, змагаюся з найкращими атлетами світу, щоб на тих змаганнях почуватися комфортніше".
- Про конкуренцію з топметальниками світу:
"Мандраж, звичайно, був. Не такий, як на [дебютних етапах] Діамантової ліги, трохи менший. І це дуже добре, що він є — без нього мені не дуже комфортно, почуваюся ніби порожнім усередині. Зараз, звичайно, дуже круто, що можу з ними змагатися. На кожний старт виходжу, і моя задача — аби [конкуренти] метали далі".
- Які висновки зробив після Олімпійських ігор:
"Напевне, треба ставати сильнішим. З віком усе прийде, адже мені лише 20 років. Думаю, що це приходить із досвідом. На наступній Олімпіаді я вже буду на зовсім іншому рівні в плані досвіду, і все буде добре".
- Як позначилися тренування з олімпійською чемпіонкою Магучіх:
"Секретами [успіху] не ділиться, але я в неї дуже часто запитую. Був із нею на старті Діамантової ліги в Парижі, коли вона побила світовий рекорд. Звичайно, мені цікаво, я питаю: «Як ти себе налаштовуєш? Звідки в тебе мотивація стрибати, коли ти вже світова рекордсменка?» Вона розповідає, і це теж дає мені такий досвід. Я вже розумію, як вона з цим порається, і беру щось собі з цього".
- Про плани на наступні змагання:
"Запланований взагалі Цюрих. Радий, що мене туди підтвердили, бо якщо я там потраплятиму хоча б у топ-5, то [кваліфікуюся] на фінал Діамантової ліги в Брюсселі. Топ-6 [у заліку] беруть у фінал. Я зараз п'ятий у рейтингу, тому мені треба якнайкраще втримати це місце. Думаю, якщо потраплю до п'ятірки в Цюриху, то буду вже представлений у фіналі 13 вересня".
"Будемо намагатися все робити для цього, а потім вже, звичайно, відпочинок, кінець сезону. Цей сезон — дуже довгий, ще не завершився. Тому так, хочу вже насолодитися відпочинком, але ще є що зробити".