Позиція України щодо скасованого матчу проти Швейцарії: заява УАФ

Позиція України щодо скасованого матчу проти Швейцарії: заява УАФ

Позиція України щодо скасованого матчу проти Швейцарії: заява УАФ
УАФ

Україна наполягає на проведенні гри тим складом, який знаходиться у Швейцарії.

Українська Асоціація Футболу відреагувала на скасування гри Швейцарія - Україна в Лізі Націй через карантин, на який відправили увесь склад української делегації.

Позиція УАФ у вигляді заяви опублікована на офіційному сайті асоціації о 01:05 за київським часом. Рішення УЄФА про скасування матчу було опубліковане - о 18:20 за київським часом.

Читайте також: Усе найважливіше про скасування матчу Швейцарія - Україна, онлайн дня

Позиція України полягає у наступних пунктах:

  • "національна збірна готова до поєдинку в тому складі, який зараз перебуває у Швейцарії"
  • "просимо УЄФА сприяти отриманню від місцевої влади у Швейцарії рішення про звільнення протестованих гравців від карантину й дозволу на їхню участь у матчі"
  • "УАФ готова зробити все можливе, щоб, відповідно до пропозиції УЄФА, сформувати повністю новий склад команди до вечора 18 листопада, але вважає це неможливим з об’єктивних, незалежних від неї причин"
  • "результат цього поєдинку має визначитися саме на футбольному полі й відповідно до принципів Fair Play"

Причини, з яких Україна не може зібрати новий склад:

  • молодіжна збірна України U21 у вівторок ввечері зіграла свій матч у відборі на Євро-2021. УЄФА забороняє грати одним гравцям у більш ніж одному матчі за 48 годин. "Якщо УЄФА зробить виключення... УАФ докладе необхідних зусиль для організації їхньої поїздки до Швейцарії та участі у грі"
  • інші юнацькі збірні не збиралися у листопада, гравці не перебувають в одній локації
  • будь-які нові гравці не встигнути отримати результат ПЛР-тесту на коронавірус у сертифікованій клініці, щоб вилетіти на гру
  • не у всіх гравців є біометричні паспортиДозволяють в'їзд у Швейцарію без візи.

Тож УАФ вважає, що усі "ці причини виключають вину збірної України в цій ситуації".

Згідно з рішенням УЄФА, результат матчу Швейцарія - Україна вирішуватиме контрольно-етичний та дисциплінарний комітет УЄФА.

Матч Швейцарія - Україна має визначити команду, яка вилетить з Дивізіону "А" Ліги Націй. Швейцарії потрібна лише перемога, Україну задовільнить нічия або перемога.

Повний текст позиції УАФ:

"Позиція Української асоціації футболу щодо скасованого матчу Ліги націй-2020/2021 Швейцарія — Україна залишається незмінною: національна збірна готова до поєдинку в тому складі, який зараз перебуває у Швейцарії, і ми докладаємо всіх необхідних зусиль для того, щоб гра відбулася 18 листопада.

Відповідного листа УАФ надіслала до УЄФА, виклавши в ньому всі нюанси ситуації, що склалася, і можливі варіанти її вирішення. Позиція УАФ базується на чіткому переконанні в тому, що гравці й персонал збірної, які отримали негативні результати тестів на Covid-19, мають право брати участь у матчі відповідно до Протоколу УЄФА про повернення до гри. У списку збірної для участі в поєдинку є більше 13-х гравців (у тому числі — мінімум один воротар). Тому ми просимо УЄФА сприяти отриманню від місцевої влади у Швейцарії рішення про звільнення протестованих гравців від карантину й дозволу на їхню участь у матчі.

У той же час УАФ готова зробити все можливе, щоб, відповідно до пропозиції УЄФА, сформувати повністю новий склад команди до вечора 18 листопада, але вважає це неможливим з об’єктивних, незалежних від неї причин. Зокрема, це той факт, що молодіжна збірна U-21, гравці якої могли б скласти основу нової команди, сьогодні ввечері зіграла поєдинок відбору Євро-2021. Якщо УЄФА зробить виключення й дозволить цим футболістам узяти участь у більш ніж одному матчі протягом 48-ми годин, УАФ докладе необхідних зусиль для організації їхньої поїздки до Швейцарії та участі у грі. Ця команда — єдиний можливий варіант, тому що юнацькі збірні не збиралися через рішення УЄФА про перенесення всіх матчів, окрім ігор U-21. Інші гравці, яких теоретично можна було б викликати до головної команди, перебувають у різних містах або за кордоном.

Крім того, відповідно до протоколу УЄФА, гравцям перед матчем необхідно пройти тестування в сертифікованій лабораторії УЄФА. Здати такий тест в акредитованій УЄФА в Україні лабораторії можна не раніше 9.00 18 листопада. При цьому ця сама лабораторія вказує рекомендований час вильоту футболістів, до якого можна буде отримати всі результати тестів, це — 21.00. Оскільки гравці не можуть вилетіти на матч, не отримавши перед цим негативного результату тесту, то ця обставина є ще однією з тих, які роблять неможливою участь нового складу національної збірної в поєдинку 18 листопада.

Також не в усіх українських гравців є біометричні паспорти для безвізового в’їзду до країн ЄС. Усі вищезгадані обставини, і це підтверджують відповідні служби в МЗС України, фактично унеможливлюють організацію прямого чартерного рейсу до Швейцарії у відведений час. Наведені об’єктивні причини роблять неможливим формування нового складу національної збірної та його прибуття до місця проведення матчу до вечора 18 листопада. Ці самі причини виключають вину збірної України в цій ситуації. Матч можна було б відкласти на термін, достатній для того, щоб сформувати нову збірну, як це передбачено Циркуляром № 66 УЄФА, але таке рішення — виключно в компетенції УЄФА.

Позиція УАФ полягає в тому, що результат цього поєдинку має визначитися саме на футбольному полі й відповідно до принципів Fair Play. Також підкреслюємо той факт, що можливість організації матчу в рамках діючого міжнародного вікна залежить виключно від позиції УЄФА в цьому питанні. Сподіваємося на оперативне й об’єктивне рішення УЄФА".

Як коментує ситуацію швейцарська сторона

  • "Ми вважаємо, що за спортивним принципом все повинно вирішуватися на поле, а не за його межами. І нам дуже шкода, що цього не станеться" - директор збірної
  • "У нас більше немає опції перемагати на полі" - тренер збірної
  • "Незважаючи на теперішні тести, ймовірно, що люди з негативними результати стануть позитивними упродовж тижня. Не можемо виключати, що є "негативні" гравці, які інфіковані коронавірусом, але оскільки це сталося недавно, вірус не встиг поширитися так сильно, тому тест все ще показує негативний результат" - позиція головного лікаря Люцерна

Що відбувалося навколо матчу Швейцарія - Україна:

ОНОВЛЕНО. Що було далі:

  • О 12:00 за швейцарським часом у середу, 18 листопада, Україна вилетіла на чартері до Києва.
  • Долю матчу Швейцарія - Україна визначить дисциплінарний комітет УЄФА. Від результату залежить, яка збірна збереже місці у Дивізіоні "А" Ліги Націй УЄФА на наступний розіграш турніру.
  • Читайте також повний онлайн дня щодо ситуації навколо гри Швейцарія - Україна.
На початок