Білодід пропустить чемпіонат Європи-2020 з дзюдо

Білодід пропустить чемпіонат Європи-2020 з дзюдо

Білодід пропустить чемпіонат Європи-2020 з дзюдо
. olympicchannel.com

Втрата для української збірної.

Дар'я Білодід не виступить на чемпіонаті Європи з дзюдо, який пройде з 19 по 21 листопада у чеській Празі. Про це повідомляє сайту ФДУ.

Перед збором у Конча-Заспі, де проходила підготовку команду, Білодід перенесла застудне захворювання, пройшла курс антибіотиків - це значно вплинуло на її форму.

За словами її тренера Геннадія Білодіда, їхати заради виступу - це не для Дар'ї, тому її вирішили зняти.

«На жаль, Дар’я через хворобу пропустить чемпіонат Європи. Це застудне захворювання, не Covid-19, тому що ми і тести здавали, і КТ легень робили. Тим не менш, довелося пропити антибіотики, а це дещо вибило з колії.

Вона захворіла перед збором в Конча-Заспі, але кашлю і температури вже не було, тому ми вирішили подивитися на її форму. По тому що ми побачили, вирішили все ж таки не ризикувати і поберегти спортсменку. Тому що їхати просто, аби виступити – це не для Даші", - пояснив Геннадій Білодід.

Чемпіонат Європи з дзюдо - останній великий турнір у 2020 році.

Після відновлення сезону дзюдо відбувся лише один етап Гран-слемі у Загребі, там Білодід виступила у незвичній для себе ваговій категорії (дебютувала до 52 кг) - здобула "бронзу". За планом, вона мала повернутися у вагу до 48 кг на виступ на чемпіонаті Європи.

Читайте також: Білодід програла третю сутичку в кар'єрі, але все-таки виборола "бронзу" в новій вазі

Білодід удруге в кар'єрі пропустить чемпіонат Європи: у 2018 році українка зламала щелепу, тому змушена була знятися зі змагань. Загалом в активі Дар'ї Білодід два "золото" чемпіонатів Європи - у 2017 та 2019 роках.

Зважаючи на відсутність Білодід, українська команда поїде в Прагу з 13 дзюдоїстами: 9 чоловіків та 4 жінки.

Склад збірної України з дзюдо на чемпіонат Європи-2020

  • Чоловіки: Артем Лесюк (до 60 кг), Георгій Зантарая, Богдан Ядов (обидва - до 66 кг), Артем Хомула, Геворг Хачатрян (обидва - до 73 кг), Артем Бибур (до 81 кг), Кеджау Ньябалі (до 90 кг), Антон Савицький (до 100 кг), Яків Хаммо (понад 100 кг)
  • Жінки: Анна Бородіна (до 52 кг), Марія Скора (до 57 кг), Анастасія Турчин (до 78 кг), Єлизавета Калініна (понад 78 кг)

Що відомо

  • Чемпіонат Європи з дзюдо пройде з 19 по 21 листопада у Празі.
  • На чемпіонаті Європи-2019 Україна здобула два "золота": їх виграли Дар'я Білодід та Георгій Зантарая.
На початок