Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Португалія здобула розгромну перемогу над Туреччиною у матчі з автоголом на Євро-2024

Португалець Бернарду Сілва забив перший гол у ворота Туреччини на Євро-2024
Португалець Бернарду Сілва (праворуч) святкує з Жоау Канселу після того, як він забив перший гол у ворота Туреччини на Євро-2024. AP/Themba Hadebe

Перша "суха" перемога Португалії на Євро-2024.

Збірні Португалії та Туреччини провели центральний матч у рамках змагального дня на чемпіонаті Європи-2024 з футболу. Поєдинок завершився розгромною перемогою Португалії 3:0.

Збірні Португалії та Туреччини з перемог розпочали виступи на Євро-2024 з футболу. Туреччина з рахунком 3:1 обіграла Грузію – дебютантів Євро. Натомість португальці з мінімальним відривом перемогли Чехію (2:1).

Після перемог у першому турі Євро-2024 обидві команди мали шанси оформити достроковий вихід у плей-оф. Наразі це зробили дві збірні – Німеччина та Іспанія.

Як пройшов матч Туреччина — Португалія?

• Рахунок відкрила збірна Португалії: на 21-й хвилині першого тайму Бернарду Сілва перехопив м'яч у штрафному майданчику Туреччини та пробив під праву стійку воріт.
  • На 28-й хвилині Канселу зробив передачу на хід Роналду, однак м'яч перехопив захисник збірної Туреччини Самет Акайдин. Футболіст не дивлячись віддав пас на воротаря, але голкіпер відійшов від воріт, тому не зміг перехопити м'яч. Таким чином Акайдин записав на свій рахунок автогол.

• На 56-й хвилині матчу Кріштіану Роналду відволік на себе голкіпера Туреччини, а потім віддав передачу на Бруну Фернандеша, який пробив по порожніх воротах.
  • Фінальний свисток зафіксував "сухий" рахунок на користь Португалії 3:0.

Євро-2024. Другий тур

Туреччина — Португалія 0:3

Голи: Сілва, 21, Акайдин, 28, Фернандеш, 56

За підсумком другого туру Португалія стала третьою збірною, що достроково гарантувала собі вихід у плей-оф: вийде в наступну стадію з першого місця. Навіть якщо Туреччина зрівняється з Португалією по очках, збірна залишиться на другому місці через поразку в особистій зустрічі.

Португалія продовжила серію виходів у плей-оф на чемпіонатах Європи. Востаннє цю стадію португальці не долали ще 32 роки тому — у 1992-му. З того часу команда двічі доходила до фіналу (2004 і 2016 рік), здобувши чемпіонство у 2016-му.