Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Грузія втратила історичну перемогу над Чехією в другому турі Євро-2024

Збірна Чехії грає проти Грузії у матчі другого туру Євро-2024 з футболу
Збірна Чехії грає проти Грузії у матчі другого туру Євро-2024 з футболу. AP/Petr David Josek

Турнірна таблиця групи F.

Збірні Грузії та Чехії не визначили переможця в матчі другого туру Євро-2024 з футболу. Поєдинок завершився з рахунком 1:1.

Збірна Грузії з футболу — єдиний дебютант серед збірних на чемпіонаті Європи-2024. На старті турніру команда відзначилась дебютним голом, але зрештою поступилась Туреччині (1:3). Збірна Чехії також програла свій перший матч на Євро-2024: зазнала поразки від Португалії (1:2).

Як минув матч Грузія — Чехія?

• В першому таймі вже на 23-й хвилині здобувати перевагу могли чехи: нападник Адам Гложек пробивав з близької відстані, але голкіпер відбив м'яч. Втім футболіст зіграв на добиванні, забивши гол. Однак після перегляду VAR арбітр не зарахував взяття воріт через офсайд.
  • А вже у компенсований час нагоду забити отримали грузини: через гру рукою у штрафному майданчику суддя призначив пенальті у ворота Чехії. Форвард Жорж Мікаутадзе реалізував пенальті, надіславши м'яч під праву штангу.
  • На 59-й хвилині поєдинку Чехія нівелювала перевагу: у повітряній боротьбі після кутового Ондржей Лінгр зачепив м'яч, який відскочив на ліву стійку. Патрік Шик зіграв на добиванні та корпусом спрямував його у ворота.
Грузія здобула дебютну перемогу на чемпіонаті Європи з футболу: турнірна таблиця
Патрік Шик корпусом на добиванні забив гол у ворота Грузії на Євро-2024. AP/Sunday Alamba
  • На останніх хвилинах матчу після активних атакувальних дій Чехії Грузія пішла в контратаку. Три грузинських футболісти вийшли на одного захисника Чехії, однак не змогли реалізувати перевагу: Саба Лобжанідзе ударив з правого флангу штрафного майданчика, але м'яч полетів вище воріт.
  • Фінальний свисток зафіксував нічийний рахунок 1:1.