Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Роман Яремчук вийшов на чисте четверте місце серед бомбардирів збірної України усіх часів

Роман Яремчук вийшов на чисте четверте місце серед бомбардирів збірної України усіх часів

Роман Яремчук забив переможний гол у матчі проти Словаччини на Євро-2024
Роман Яремчук забив переможний гол у матчі проти Словаччини в другому турі групового раунду Євро-2024. AP/Martin Meissner

Випередив чинного тренера збірної Сергія Реброва.

Роман Яремчук вийшов на чисте четверте місце в історії бомбардирів збірної України у всіх матчах: відзначився переможним голом у воротах Словаччини (2:1) в другому турі групового раунду Євро-2024.

Перед цьогорічним чемпіонатом Європи центральний нападник збірної України та іспанської "Валенсії" Роман Яремчук ділив із Сергієм Ребровим четверту сходинку в списку топбомбардирів національної команди – по 15 голів. Яремчуку для цього знадобилось на 25 ігор менше, ніж Реброву.

Гол у ворота Словаччини у другому турі дозволив Роману обійти чинного тренера. Нападник Яремчук забив свій 16-й гол за збірну України, вийшов на чисто четверте місце.

Найкращі бомбардири збірної України: топ-5

  1. Андрій Шевченко — 48 голів (111 матчів)
  2. Андрій Ярмоленко — 46 голів (119)
  3. Євген Коноплянка — 21 гол (87)
  4. Роман Яремчук — 16 голів (51)
  5. Сергій Ребров — 15 голів (75)

Як забивав Роман Яремчук за збірну України

  • 5 голів – кваліфікація на чемпіонати Європи, 4 голи – кваліфікація на чемпіонати світу, по 3 голи – фінальні частини Євро та товариські матчі; 1 гол – Ліга націй.
  • Перший гол за збірну України Яремчук забив у 2019 році – у матчі проти Сербії у відборі на Євро-2020.
  • Яремчук забив у 16-ти матчах за Україну, не оформлював жодного дублю. Лише двічі, коли він забивав, Україна програвала поєдинки. Натомість десять разів – перемагала.

Після поєдинку проти Словаччини Яремчук поділився емоціями та розповів про важливість переможного результату. Форвард також прокоментував свій гол:

"Емоції від голу? Важко сказати. Ти працюєш заради цього. Я цілий сезон терпів, пережив чимало травм, різні періоди в кар'єрі. Але я ніколи не здавався, знав, що прийде такий момент, як [проти Словаччини]. І що я буду пишатися тим, що працюю дуже багато заради них. Ніколи не потрібно здаватися, які б не були моменти — треба працювати, і Бог тобі принесе подарунок".

Яремчук має можливість збільшити кількість забитих за "синьо-жовтих". На Україну чекає ще щонайменше одна гра на Євро-2024 – матч третього туру групового раунду проти Бельгії. Поєдинок відбудеться в середу, 26 червня, і стартує о 19:00 за київським часом.

На початок