Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Збірна Франції завдяки автоголу мінімально перемогла Австрію в першому турі Євро-2024: таблиця

Євро-2024: Збірна Франції з футболу святкує переможний гол у ворота Австрії.
Збірна Франції з футболу. AP/Andreea Alexandru

Вирішальний м'яч у власні ворота зрізав австрієць Вьобер.

Збірна Франції з мінімальної перемоги над Австрією розпочала чемпіонат Європи-2024 з футболу — 1:0 в німецькому Дюссельдорфі.

Австрійці, які вчетверте стартували на Євро, прагнули перемогти Францію в очних матчах вперше за 16 років — востаннє це ставалося у відборі на ЧС-2010. Відтоді французи перемагали двічі та звели до нічиєї матч Ліги націй у 2022-му.

Як пройшов матч?

• Капітан французів Кіліан Мбаппе мав гострий шанс на дев'ятій хвилині: на швидкості зміщувався з лівого флангу, але воротар Патрік Панц після його удару перевів м'яч на кутовий.
  • Австрія відповіла своїм супершансом після пів години гри: Крістоф Баумґартнер опинився віч-на-віч з голкіпером у центрі штрафного, але Майк Меньян в останній момент відбив його удар ногою.
  • На перерву Франція ішла вже за переваги в один гол. Після прострілу з флангу від Мбаппе австрієць Максиміліан Вьобер курйозно зрізав м'яч у власні ворота — 0:1.
Франція
Вьобер головою зрізає м'яч у ворота збірної Австрії. AP/Hassan Ammar
  • Власним голом Мбаппе також міг відзначатися в другому таймі. "Десятка" французів вибігав віч-на-віч із Панцом, але м'яч після удару нападника пролетів поруч зі стійкою.

Євро-2024. 1-й тур

Австрія — Франція 0:1

Гол: Вьобер, 38 (а/г)

Перемога над Австрією дозволила команді Дідьє Дешама зрівнятися за очками з лідерами групи D Нідерландами, які в першому турі перемогли Польщу (2:1).