Святослав Михайлюк провів свій найрезультативніший матч у фінальній серії НБА: як зіграв українець

Святослав Михайлюк, український захисник "Бостон Селтікс" у фіналі НБА 2023/24.
Святослав Михайлюк. Фото: Michael Dwyer/AP Photos

Лідери фіналу зазнали історичної поразки на майданчику "Далласа".

Захисник "Бостон Селтікс" Святослав Михайлюк вдруге в сезоні зіграв у фінальній серії НБА 2023/24 проти "Даллас Маверікс". Команда українця на виїзді поступилася з розгромним рахунком 84:122.

На початку червня Михайлюк дебютував у фіналах Асоціації в першому матчі проти "Маверікс" з двома набраними очками. Відтоді "кельти" виграли три матчі поспіль і перебували за крок від чемпіонського титулу.

На майданчику "Далласа" в потенційно вирішальному поєдинку Михайлюк увійшов до гри із лави запасних та провів рекордний ігровий час у цьогорічному плей-оф.

Як зіграв Святослав Михайлюк?

• Замінив основного захисника Джру Голідея за 3:18 хвилин до завершення третьої чверті. "Селтікс" на той момент поступалися з 36-очковою різницею (52:88).
  • Не реалізував шість стартових кидків у матчі, зокрема чотири — з-за меж периметра. Виконав єдиний влучний триочковий за 5:26 хвилини до фінальної сирени.
  • Впродовж матчу додав до трьох очок одне підбирання на власному кошику. За п'ять хвилин до кінця матчу поступився місцем на майданчику Джордану Волшу.

Що означає результат матчу?

• 9:53 хвилини — найдовший ігровий час Михайлюка в матчах плей-оф НБА. З трьома очками українець повторив особистий рекорд результативності в плей-оф.
  • Поразка "Селтікс" із різницею -38 очок — третій найбільший розгром в історії фінальних серій НБА. "Бостон" також перервав серію з 10 матчів без поразок у плей-оф.
  • Уникнувши четвертої поразки поспіль, "Даллас" перевів серію у п'ятий матч на майданчику "Бостона", який відбудеться в ніч проти вівторка, 18 червня.

Найбільші розгроми в історії фіналів НБА: топ-5

• 42 очки (1998 рік, "Чикаго" — "Юта", 96:45)
  • 39 очок (2008 рік, "Бостон" — "Лейкерс", 131:92)
  • 38 очок (2024 рік, "Даллас" — "Бостон", 122:84)
  • 36 очок (2013 рік, "Сан-Антоніо" — "Маямі", 113:77)
  • 35 очок (1978 рік, "Вашингтон" — "Сієтл", 117:82)