Легка атлетика: чемпіонат Європи
Легка атлетика: чемпіонат Європи
"Непогано, що за таких умов метнув на медаль". Михайло Кохан з температурою виграв "бронзу" Євро-2024

"Непогано, що за таких умов метнув на медаль". Михайло Кохан з температурою виграв "бронзу" Євро-2024

Ексклюзивно
Михайло Кохан
Михайло Кохан після виграшу медалі на Євро-2024. Getty Images

Ексклюзивний коментар Михайла Кохана після виграшу медалі Євро-2024.

23-річний метальник молота Михайло Кохан – бронзовий призер Євро-2024. Після фінішу п'ятим на Євро-2022, а також трьох поспіль потраплянь у топ-7 на чемпіонатах світу, українець виборов дебютну медаль на дорослому рівні.

До фіналу Кохан кваліфікувався з третім результатом, виконавши норматив єдиною спробою. Уже безпосередньо у фіналі Михайло двічі метав за 80 метрів – йшов то другим, то третім у проміжному протоколі. Найкраща спроба Кохана – 80.18 м, яку він показав у передостанній спробі.

Після завершення фіналу в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт у Римі Михайло розповів, що очікував трохи іншого виступу від себе, але виступав у фіналі на фоні температури.

"Оцінка виступу? Непогано. Нічого зараз не відчуваю. Добре, що медаль. Але я міг набагато краще виступити. Недобре почуваюся, прихворів трохи, температура була. Але непогано, що за таких умов вдалося метнути на бронзову медаль, заробити у командний залік України нагороду. Спроби за 80 метрів? Та вони не дуже вийшли, не знаю, як воно туди вилетіло", – оцінив свій виступ Кохан.

За словами українця, результати суперників – два інші медалісти уперше в сезоні метнули за 80 метрів – його не здивували. Про потребу метати так далеко Михайло казав ще після кваліфікації, його слова підтвердилися.

"Я й до останньої спроби [Новіцкі] налаштовувався "ввалити" та розслабитися, трішки не вийшло. Але нічого, попереду ще є Олімпійські ігри. Результати Новіцкі і Галаша за 80 метрів? Вважаю, що це нормально. Я казав, що треба буде метати [для медалі] за 80 метрів – так і сталося. Це прогнозовано", – пояснив Михайло.

До старту на Олімпіаді-2024 Михайло Кохан планує провести ще два комерційні старти, але також ще один тренувальний збір та відновлення. Готуватися метальник молота буде в Естонії, де, за його словами, більш сприятливі кліматичні умови для літньої підготовки.

Що варто знати також про медаль

  • В України – чотири нагороди на Євро-2024. Крім Кохана, медалі здобули Ярослава Магучіх – "золото", стрибки у висоту, а також Ірина Геращенко – "бронза", стрибки у висоту, та Людмила Оляновська – "бронза", спортивна ходьба.
  • Михайло Кохан лише на двох змаганнях до цього сезону метав за 80 метрів (двічі у 2021 році), цьогоріч – три такі старти і шість загалом спроб за 80 метрів.
  • Кохан здобув олімпійську ліцензію, тож гарантовано змагатиметься на Олімпіаді-2024.
На початок