Легка атлетика: чемпіонат Європи
Ярослава Магучіх вдруге поспіль стала чемпіонкою Європи зі стрибків у висоту, Ірина Геращенко — бронзова призерка

Ярослава Магучіх - 2-разова чемпіонка Європи у стрибках у висоту
Ярослава Магучіх - 2-разова чемпіонка Європи у стрибках у висоту. Getty Images/David Ramos

Українська стрибунка захистила звання чемпіонки.

Ярослава Магучіх — чемпіонка Європи зі стрибків у висоту. У фіналі 22-річна українка захистила звання чемпіонки, яке вперше виборола у 2022 році.

До фіналу жіночих стрибків у висоту пройшли дві українки: Ярослава Магучіх, а також Ірина Геращенко. Натомість на етапі кваліфікації виступи припинили ще дві українки — Юлія Левченко та Юлія Чумаченко.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Євро-2024 з легкої атлетики. Дивіться пряму трансляцію змагань на телеканалі та сайті Суспільне Спорт.

Сама ж Магучіх також могла не виступити у фіналі чемпіонату Європи з легкої атлетики. Після виступу у кваліфікації українська стрибунка повідомила в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт, що мала пошкодження ноги, яке отримала на етапі Діамантової ліги в Стокгольмі.

Як минув фінал Євро-2024 зі стрибків у висоту?

• Фінал стрибків у висоту розпочався з висоти 1.82 м. Її подолали всі спортсменки, крім Морган Лейк, Маї Нільссон, Ангеліни Топич, а також Ярослави Магучіх, яка взагалі розпочинала змагання з планки 1.90 м.
  • До висоти 1.93 м список учасниць фіналу скоротився до дев'яти стрибунок — планку не взяли Буше Саваскан, Крістіна Гонсель, а також Мая Нільссон. А вже на висоті 1.95 м у секторі залишилося п'ять спортсменок, серед яких були обидві українки. При цьому Геращенко змогла це зробити лише з третього стрибка.
  • Наступна планка виявилася медальною: її подолали три стрибунки, і серед них були обидві українки! Ярослава Магучіх подолала висоту 1.95 м з першої спроби, а Ірина Геращенко — з другої.

• Перед висотою 1.97 м Магучіх йшла лідеркою, тоді як попереду Геращенко була лише сербка Ангеліна Топич. Геращенко, зрештою, не змогла випередити сербку — залишилася на планці 1.95 м, тоді як сербка та Магучіх продовжили боротьбу за "золото".
  • Магучіх продовжила шлях до "золота", взявши наступну планку 1.99 м з першої спроби. Натомість Топич її пропускала і тому мала вже брати 2.01 м.
  • Магучіх вперше не використала спробу на висоті 2.01 м, але взяла її з другої спроби. Натомість Ангеліна Топич так її і не подолала, тож українка стала чемпіонкою.

Стрибки у висоту. Жінки, фінал

1. Ярослава Магучіх (Україна) — 2.01 м
  2. Ангеліна Топич (Сербія) — 1.97 м
  3. Ірина Геращенко (Україна) — 1.95 м

Що означають медалі Магучіх та Геращенко?

• Друге поспіль "золото" Ярослави Магучіх на чемпіонатах Європи — у 2022 році вона вперше стала перемогу на Євро.
  • Магучіх — третя в історії стрибунка у висоту, що здобула понад дві нагороди на чемпіонатах Європи. Перед цим подібне вдавалося лише іспанці Рут Бейтії (тричі) та румунці Йоланді Балаш.
  • Геращенко вперше в кар'єрі здобула медаль чемпіонату Європи з легкої атлетики на відкритому повітрі. Перед цим вона вигравала "срібло" на Євро-2021 у приміщенні.
  • Третя та четверта в історії України медалі на дорослому чемпіонаті Європи в жіночих стрибках у висоту. До Магучіх та Геращенко це вдавалося лише Олені Холоші ("бронза" у 2012 році).
  • Перший в історії подвійний подіум України на Євро-2024 у жіночих стрибках у висоту. У 2022 році подвійний подіум Україна мала у бігу на 400 метрів з бар'єрами (Вікторія Ткачук та Анна Рижикова здобули "срібло" та "бронзу" відповідно).
  • Друга та третя медалі України на Євро-2024 з легкої атлетики. Першу нагороду на турнірі виборола скороходка Людмила Оляновська на дистанції 20 км.