Ексклюзивний коментар Ольги Корсун та Анни Красуцької для Суспільне Спорт.
Автор коментаря: Віталій Волочай
Дві українські стрибунки, Ольга Корсун та Анна Красуцька, вийшли у фінал чемпіонату Європи з легкої атлетики, що триває в італійському Римі. Заключні змагання у потрійному стрибку пройдуть 9 червня.
Загалом на континентальній першості Україна була представлена трьома легкоатлетками. Але дебютантка чемпіонату Європи Марія Сіней достроково завершила виступи через травму. Натомість вперше в історії України дві стрибунки кваліфікувались у фінал потрійного стрибка, причому і для Корсун, і для Красуцької фінал Євро стане першим в кар'єрі.
Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Євро-2024 з легкої атлетики. Дивіться пряму трансляцію змагань на телеканалі та сайті Суспільне Спорт.
Після завершення кваліфікації українські легкоатлетки дали ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт у Римі. Красуцька поділилась емоціями від кваліфікації у фінал Євро-2024, а також розповіла, що стримувало її під час змагань на першому етапі.
"Взагалі задоволена [результатом]. Потрапила за добором [на Євро], влізла, а ще й потрапила у фінал. Для мене було дуже неочікувано. Багато хто з дівчат за 14 метрів стрибали, не думала навіть, що потраплю до топ-12. Враховуючи, що я зайшла 28-ю — взагалі круто, задоволена, що так вийшло".
"Я боюся заступів і загальмувала. Але відчула, що в принципі можна додавати. Під час другої спроби трішки себе розпустила, він [стрибок] у мене вийшов, була задоволена. А на третій [спробі] трішки себе затиснула і не вийшло".
При цьому спортсменка наголосила: здатна на кращий результат, що і планує показати у фіналі.
"Хочу додати, бо за своїми можливостями бачу, що можу, плюс тренер підтримує та каже, щоб додавала. Хочеться додати та показати хороший результат".
Корсун, яка кваліфікувалась на чемпіонат Європи виконавши норматив 14.20 м, розповіла, що була впевнена у своїх стрибках під час кваліфікації та прагнула до фіналу.
"Мала настрій лише на фінал. Плани завжди максимальні, а далі відштовхуємося від ситуації. Насправді все можна було закінчувати на першій спробі, але я стрибнула на 13.83 м без планки. До планки ще було місце, тож 14.10 м там були залізні".
Легкоатлетка хоче увійти у топ-8 фіналісток, щоб набрати очки для світового рейтингу, а в ідеалі – виконати норматив для прямої кваліфікації на Олімпійські ігри-2024.
"Звідки спокій? Була виконана велика робота, і ти очікуєш, що вона має реалізуватися. У мене були вже стрибки на 14.20 м, воно все йшло, тож я очікувала, що має бути 14 метрів стабільно. Рубіж 14 м подоланий, головна задача — стрибати його. А якщо стан класний, то це 14.30–14.40 м, норматив на Олімпіаду (сміється). Хотілося б, настрій має бути максимальний. Так і налаштовуємося і чекаємо фіналу".
"Гарний результат тягне за собою гарне місце. Налаштовуєшся на хороший результат — і буде гарне місце, воно залежить одне від одного. Стрибаєш 14.30 м — це топ-5 100%. Так і будемо змагатися. Бодай потрапити у вісімку, бо необхідні очки для рейтингу, щоб відібратися на Олімпіаду. Бо у мене там "валідол". Близенько, але хочеться. Старти ще є, плюс тут фінал".
Хто така Анна Красуцька?
- 28-річна українська легкоатлетка, що спеціалізується у потрійному стрибку.
- Найкращим результатом Красуцької є 14.21 м, якого легкоатлетка досягла на чемпіонаті України у 2018 році.
- Красуцька представляла Україну на чемпіонаті Європи серед молоді у 2015 та 2017 роках, однак на подіум не підіймалась.
Хто така Ольга Корсун?
- 27-річна українська легкоатлетка, що спеціалізується у потрійному стрибку.
- Особистим рекордом Корсун є 14.20 м, який українка продемонструвала у 2024 році на командному чемпіонаті України в Луцьку.
- 2019 року брала участь у чемпіонаті Європи в приміщенні (Глазго) і вибула з результатом 13.33 м у кваліфікації. Виграла літню Універсіаду в Неаполі з новим особистим рекордом 13.90 м.
Обидві українські легкоатлетки, що відібрались до фіналу у 2019 році були відсторонені від виступів в легкій атлетиці через допінг: Корсун усунули на 2 роки через вживання сечогінних препаратів, а Красуцьку – на чотири роки через виявлення в пробі екзогенних стероїдів, які сприяють росту рівня тестостерону, андростерону і етіохоланону.