IBA запропонує грошову винагороду за медалі з боксу на Олімпійських іграх-2024

IBA запропонує грошову винагороду за медалі з боксу на Олімпійських іграх-2024

Очільник IBA Умар Кремльов
Очільник IBA Умар Кремльов. Очільник IBA Умар Кремльов. Фото: AP Photos

Організація пропонує нагороду попри те, що не є членом МОК.

Міжнародна боксерська асоціація (IBA) запропонує грошову винагороду за призові місця на Олімпійських іграх-2024. Відповідну заяву організація опублікувала на офіційному сайті.

У 2019 році міжнародний олімпійський комітет (МОК) відсторонив IBA від організації олімпійського турніру з боксу, а у 2023-му IBA остаточно втратила членство в МОК. Причиною такого рішення стали звинувачення Міжнародної асоціації боксу у фінансових, суддівських та етичних проблемах.

Попри те, що IBA не займається організацією боксерського турніру в Парижі-2024, організація заявила, що запропонує грошову винагороду усім медалістам Ігор. Чемпіони отримають 100 тисяч доларів, срібні призери – 50 тисяч, а бронзові – 25 тисяч. Половину суми отримає сам спортсмен, а другу частину розділять між тренером та національною федерацією.

Міжнародна боксерська асоціація – не перша, що впроваджує грошове заохочення спортсменів. World Athletics стала першою спортивною федерацією у світі, що запровадить призові кошти за перемогу на Олімпійських іграх.

Президент IBA Умар Кремльов розповів, що асоціація запроваджує винагороду, щоб підтримати спортсменів і заохотити до розвитку в боксі. Зокрема Кремльов наголосив, що ті спортсмени, що програють у чвертьфіналах і посядуть п'яті місця, отримають по 10 000 доларів.

Ініціатива IBA не знайшла підтримки в міжнародному олімпійському комітеті. МОК заявили, що цей крок від міжнародної боксерської асоціації не є фінансово прозорим.

"Як завжди з IBA, незрозуміло, звідки беруться гроші. Ця повна відсутність фінансової прозорості була однією з причин, чому МОК позбавив IBA членства", – йдеться в заяві МОК.

Комітет закликав створити новий глобальний орган для організації Олімпіади з боксу, попередивши, що спортсмени, чиї національні федерації приєднаються до IBA замість її наступника, схваленого МОК, не будуть допущені до участі в Олімпіаді в Лос-Анджелесі 2028 року.

Що відомо?

  • Бокс дебютував на Олімпійських іграх у 1904 році, а з 1920-го чоловічий турнір регулярно потрапляв до програми змагань. Жіночий повернувся лише в 2012-му.
  • Олімпійськими чемпіонами ставали українці Володимир Кличко (1996), Олександр Усик (2012) та Василь Ломаченко (2008, 2012), які згодом ставали чемпіонами світу вже на професійному ринзі.
  • На Париж-2024 Україна наразі має одну ліцензію з боксу, яку здобув Олександр Хижняк у вазі 80 кг. Боксер посів перше місце на Європейських іграх 2023, що дозволило кваліфікуватись на Олімпіаду-2024.
На початок