Чемпіонат України з футболу: Прем'єр-ліга
Чемпіонат України з футболу: Прем'єр-ліга
Визначилися усі потенційні суперники "Динамо" у кваліфікації Ліги чемпіонів

Визначилися усі потенційні суперники "Динамо" у кваліфікації Ліги чемпіонів

"Динамо" у сезоні 2022/23 не пройшло у груповий етап жодного з єврокубкових турнірів
"Динамо" у сезоні 2022/23 не пройшло у груповий етап жодного з єврокубкових турнірів, 27 травня 2024. ФК "Динамо"

Який вигляд має шлях киян до Ліги чемпіонів.

Київське "Динамо" дізналося остаточний розподіл свого шляху у кваліфікації наступного сезону Ліги чемпіонів, який проводитиметься в оновленому форматі.

"Динамо" відібралося у кваліфікацію Ліги чемпіонів за підсумками сезону чемпіонату України. Кияни посіли друге місце, поступившись двома очками "Шахтарю".

Результат "Динамо" означає, що воно має проходити кваліфікацію, щоб потрапити у груповий етап Ліги чемпіонів. При чому киянам потрібно подолати одразу три раунди.

Який буде шлях "Динамо" у наступному сезоні Ліги чемпіонів?

 • "Динамо" стартуватиме з другого раунду кваліфікації та проходитиме через шлях "представників ліг". Через цей шлях до групи Ліги чемпіонів потраплять лише дві команди, тоді як киянам потрібно пройти одразу трьох суперників.
 • Кияни будуть сіяними у другому раунді кваліфікації. Натомість у третьому раунді (у разі виходу туди) "Динамо" буде не сіяним.
 • У першому раунді "Динамо" має лише двох потенційних суперників: сербський "Партизан" та швейцарський "Лугано". Разом із киянами сіяним на цьому етапі є турецький "Фенербахче".

Важливо. Жеребкування третього та плей-оф раунду кваліфікації Ліги чемпіонів відбуватиметься до визначення переможців попередніх раундів. Тому при жеребкуванні серед сіяних будуть пари з командами, що мають більший рейтинг.

Потенційні суперники "Динамо" у кваліфікації Ліги чемпіонів

Другий раунд (жеребкування 19 червня, матчі – 23-24 липня та 30-31 липня)

 • Сіяні: "Фенербахче" (Туреччина), "Динамо" (Україна)
 • Несіяні: "Партизан" (Сербія), "Лугано" (Швейцарія)

Якщо "Динамо" пройде другий раунд кваліфікації Ліги чемпіонів, то гарантовано матиме єврокубкову осінь — потрапить мінімум до групової стадії Ліги конференцій.

Команди, що програють у цьому раунді, потрапляють у третій раунд кваліфікації Ліги Європи.

Третій раунд (жеребкування 22 липня, матчі – 6-7 серпня та 13 серпня)

 • Сіяні: "Рейнджерс" (Шотландія), "Славія" (Чехія), "Зальцбург" (Австрія), "Лілль" (Франція)
 • Несіяні: переможець матчу "Фенербахче", "Юніон" (Бельгія), переможець матчу "Динамо", "Твенте" (Нідерланди)

На цьому етапі "Динамо", якщо подолає другий раунд кваліфікації, матиме чотири потенційні суперники. Найрейтинговіший — шотландський "Рейнджерс".

Команди, що програють у цьому раунді, потраплять у плей-оф раунд кваліфікації Ліги Європи.

Плей-оф (жеребкування 5 серпня, матчі – 20-21 серпня та 27-28 серпня)

 • Сіяні: переможець матчу "Рейнджерс", переможець матчу "Славії"
 • Несіяні: переможець матчу "Зальцбурга", переможець матчу "Лілля"

"Динамо" може отримати статус сіяної команди у плей-оф раунді Ліги чемпіонів. Це трапиться за умов, якщо кияни потраплять у третьому раунді кваліфікації на "Рейнджерс" чи "Славію" та стануть переможцями протистояння.

Переможці плей-оф раунду вийдуть у груповий етап Ліги чемпіонів. Дві команди, що програють на цій стадії, опустяться у груповий раунд Ліги Європи.

Що відомо про "Динамо" в Лізі чемпіонів

 • "Динамо" вперше за два роки гратиме у Лізі чемпіонів. За підсумками сезону 2022/23 кияни фінішували четвертими і грали лише у кваліфікації Ліги конференцій.
 • Востаннє "Динамо" грало на груповій стадії єврокубків у сезоні 2021/22: набрало одне очко у групі з "Баварією", "Бенфікою" та "Барселоною".
 • У сезоні 2020/21 "Динамо" подолало два раунди кваліфікації та потрапило у груповий раунд Ліги чемпіонів, де посіло третє місце.
 • Востаннє "Динамо" долало груповий раунд Ліги чемпіонів у сезоні 2015/16 — посіло друге місце в групі з "Челсі", "Порту" та "Маккабі" Тель-Авів.
На початок