Чехія вперше за 14 років стала чемпіоном світу з хокею: як пройшов фінал

Хокеїсти збірної Чехії відзначають переможний гол у фіналі ЧС-2024.
Чехія — чемпіони світу з хокею-2024. REUTERS/David W. Cerny

Швейцарія вчетверте зупиняється за крок від титулу.

Чехія вперше за 14 років стала чемпіоном світу з хокею. У фіналі домашньої світової першості команда переграла Швейцарію — 2:0.

Напередодні чехи вибили з чемпіонату досі непереможених шведів, закинувши у їхні ворота сім шайб (7:3). Від початку плей-оф підопічні Радіма Руліка також залишили поза турніром команду США (1:0).

Швейцарці, що досі не ставали чемпіонами світу, вибили у півфіналі чинних володарів трофею з Канади — фіналістів визначала серія булітів.

Як пройшов фінал?

• У стартовому періоді активніше кидали чехи — 13:7 на користь господарів льоду в Празі. На перерву команди пішли за "сухих" 0:0.
  • Не вдалося командам відкрити рахунок і в другій 20-хвилинці, попри чотири хвилини, які кожна із команд проводила за чисельної більшості.
  • Зберігався в другому періоді й тотальний паритет за числом кидків серед суперників — по 10 спроб у кожної команди.
  • Відкрити рахунок вдалося на екваторі третього періоду. Давід Пастрняк відгукнувся на передачу на лівому фланзі та першим дотиком уразив ближній кут — 1:0!
  • Фінальний рахунок на останній хвилині основного часу встановив Давід Кампф, який закидав уже в порожні ворота швейцарців.

ЧС-2024. Фінал

Швейцарія — Чехія — 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Гол: Пастрняк, 50, Кампф, 59

Що означає результат фіналу?

• Чехія всьоме стала чемпіоном світу та здобула 14-ті медалі світової першості з хокею в історії збірної.
  • Швейцарія вчетверте залишається зі "сріблом" чемпіонату і досі не здобувала головний титул. Ще вісім разів збірна ставала бронзовим призером турніру.
  • Чехи вийшли на друге місце за числом виграних фіналів чемпіонатів світу в історії. Більше перемог після запровадження плей-оф у 1992-му має лише Канада — дев'ять.