"Було нашою мрією". Шарль Леклер вперше в кар'єрі виграв домашнє Гран-прі Монако з Формули-1

Шарль Леклер святкує дебютну перемогу на Гран-прі Монако з Формули-1.
Шарль Леклер. REUTERS/Jennifer Lorenzini

Чинний чемпіон світу Ферстаппен фінішував поза топ-5.

Шарль Леклер вперше в сезоні виграв гонку Формули-1. У неділю, 26 травня, пілот "Феррарі" тріумфував на домашньому Гран-прі Монако-2024.

У стартових семи гран-прі сезону перемоги здобували три різні пілоти. Найчастіше вигравав чинний чемпіон світу Макс Ферстаппен ("Ред Булл") — п'ять разів; ще по одному етапу відійшли Карлосу Сайнсу ("Феррарі") та Ландо Норрісу ("Макларен").

Натомість у Монако Ферстаппен вперше в сезоні не здобув поул. Кваліфікацію виграв господар змагань Леклер, а нідерландець мусив розпочинати гонку з шостої позиції.

Як пройшов Гран-прі Монако?

• Вже на першому колі стюарди просигналізували про повну зупинку перегонів. Масштабного зіткнення з двома пілотами "Хаас" зазнав Серхіо Перес ("Ред Булл") — болід мексиканця було розбито вщент.
Леклер
Зіткнення Переса із болідами "Хаас". Formula 1
  • Після рестарту основна боротьба на чолі пелотону зав'язалася між болідами "Феррарі" та "Макларен" — четвірка лідерів мала майже 10 секунд переваги над найближчими переслідувачами.
  • Після 15 кіл боліди в першій трійці — Леклера, Сайнса та Оскара Піастрі ("Макларен") — розділяло менше секунди. Позаду тримався Норріс, який напередодні здобув першу в кар'єрі перемогу на Гран-прі Маямі.
  • На екваторі гран-прі лідери почали на коло випереджати гонщиків з другої половини проміжного заліку. Лідерство залишалося за Леклером, на відстані 1.5 секунди тримався Піастрі.
  • На заключні 10 кіл Леклер виїжджав уже з перевагою в понад дві секунди над пілотом "Макларен". Топ-6 пелотону, в якому також їхали Джордж Расселл ("Мерседес") та Ферстаппен, не зазнав змін від початку недільної гонки.
  • Фініш Шарль перетнув із надкомфортним відривом у понад сім секунд проти Піастрі. Не відбулося змін і в топ-6, зокрема шостим змагання завершив Ферстаппен.

Що означає перемога Шарля Леклера?

• Шостий виграний гран-прі в кар'єрі монегаска та перший — з липня 2022 року (Гран-прі Австрії).
  • Вперше Леклер тріумфував на домашньому гран-прі. Досі в Монако з п'яти спроб пілот "Феррарі" не фінішував вище четвертої сходинки (2022).
"Емоційно це була складна гонка. За 15 кіл до фінішу я сподівався, що нічого не трапиться. Вже відчувалися емоції. Я думав про батька — змагатися і перемогти [в Монако] було нашою мрією. Це неймовірно", — пояснив Леклер.
  • За результатами Гран-прі Монако скоротилася перевага Ферстаппена в загальному заліку Формули-1 — відставання Леклера від чинного чемпіона наразі становить 29 очок.

Загальний залік Формули-1: топ-5