Український велогонщик Царенко здобув дебютну професійну перемогу на одноденних шосейних перегонах

Український велогонщик Царенко здобув дебютну професійну перемогу на одноденних шосейних перегонах

Кирило Царенко, український велогонщик Професійного туру в складі Team Corratec.
Кирило Царенко. Getty Images/Tim de Waele

"Привіз" переслідувачам понад хвилину на змаганнях в Італії.

Український велогонщик Кирило Царенко вперше в кар'єрі виграв одноденні професійні перегони на шосе. Спортсмен Team Corratec—Vini Fantini виграв Гран-прі Санта-Ріта, що пролягає італійським регіоном Марке.

168.1 кілометра дистанції 23-річний українець подолав за 3:56:59 години. На фініші перевага Царенка над найближчим переслідувачем, італійцем Джованні Де Карло становила 1:10 хвилини.

Що означає перемога Кирила Царенка?

  • Дебютна перемога українця на професійних одноденках.
  • Царенко — перший неіталійський гонщик, який виграв Гран-прі Санта-Ріта за 34 роки проведення змагань.
  • Третя перемога Team Corratec—Vini Fantini в сезоні-2024.
  • Царенко тріумфував у своїй четвертій багатоденці цього року. Досі в сезоні українець не фінішував вище 59-го місця на хорватському Трофеї Умага.

Царенко проводить перший професійний сезон, в грудні уклавши повноцінний контракт з італійським колективом. Відтоді він узяв участь у двох багатоденках Світового туру та дебютував на рівні Монументів на класичних перегонах Мілан — Сан-Ремо.

У доробку Царенка вже є перемоги на професійних багатоденках: у 2022 році він став третім українцем, який виграв загальний залік Туру Болгарії.

Від початку сезону-2024 Кирило також фінішував у топ-50 багатоденних перегонів Світового туру Тіррено-Адріатіко, виграних чинним чемпіоном Тур де Франс Йонасом Вінгегором, — 46-те місце на заключному, сьомому етапі.

На початок