Україна обере склад на Олімпіаду-2024 з футболу у два етапи: як це працює

Україна обере склад на Олімпіаду-2024 з футболу у два етапи: як це працює

Україна U23 після першого в історії матчу проти Японії
Україна U23 після першого в історії матчу проти Японії. Getty Images/Koji Watanabe

На участь в Олімпіаді претендуватимуть одразу 35 футболістів, однак перед Іграми половину відсіять.

Чоловіча збірна України з футболу вперше в історії зіграє на Олімпійських іграх у Парижі. За підсумками молодіжного Євро-2023 українці відібралися на Олімпіаду-2024.

Заявка футбольних чоловічих команд на Іграх у Парижі складатиметься з 18 футболістів (2 — воротарі). Вона формуватиметься з гравців до 23-х років, однак кожна збірна може включити трьох футболістів, старших за цей вік.

Сам процес формування заявки на Олімпіаду-2024 триватиме в два етапи. Причому перший етап передбачатиме удвічі ширший склад гравців.

Як Україна обиратиме склад на Олімпіаду-2024?

  • Перший етап вибору складу передбачатиме формування розширеного списку з щонайменше 35 футболістів (чотири з яких голкіпери), який Україна та решта учасників Олімпіади надішлють ФІФА у чітко визначений дедлайн.
  • Розширений список не буде публікуватися ФІФА. Водночас лише з нього Україна зможе обирати собі гравців до фінальної заявки — футболісти, які туди не потрапили, недоступні для вибору.
  • Другий етап вибору складу передбачатиме визначення остаточної заявки з 18 гравців (два воротарі), які зіграють на Олімпіаді-2024. З ним Україна має визначитися перед дедлайном, який визначила ФІФА для збірних.
  • Після визначення заявки з 18 футболістів, ФІФА має опублікувати склад команди на своєму офіційному сайті.
  • Крім заявки з 18 гравців, Україна повинна також визначитися з чотирма резервними футболістами. Вони можуть бути включені до фінального складу на Олімпіаду або за 24 години перед стартом першого матчу, або ж у будь-який момент після старту на турнірі, однак лише за умови травми, серйозної хвороби чи форс-мажору в одного з гравців — для цього збірна має здійснити відповідний запит у ФІФА.

Як коментують в УАФ принцип вибору складу на Олімпіаду-2024 з футболу?

Розширений склад України на Олімпіаду-2024 був сформований ще у березні. Однак остаточний список гравців буде визначений ближче до початку липня та залежатиме від результатів збірної України на чемпіонаті Європи-2024.

"У співпраці з [Русланом Ротанем] спілкуємося з клубами. У березні сформований розширений список. Далі все залежатиме від результатів першої збірної на Євро, позицій європейських та українських клубів, а також позиції гравців", — цитує слова генерального секретаря УАФ Ігоря Грищенка "ТаТоТаке".

Натомість президент УАФ Андрій Шевченко відзначив, що головний тренер олімпійської збірної України Руслан Ротань має не лише план А, але й план Б щодо вибору складу — залежно від ситуації, яка складатиметься з результатами збірної України на Євро.

"План Б — додатковий список гравців, які можуть замінити когось з основи. Тиску на клуби не буде. Остаточне рішення за клубами", — сказав очільник УАФ.

Сам же Ротань ще у березні під час пресконференції теж звертав увагу на те, що вибір складу залежатиме і від позиції клубів. На той момент він зазначав, що "не всі українські клуби були готові відпускати гравців".

"Такого не повинно бути, адже це престиж нашої країни — особливо в такий час. Ми ж будемо намагатися покращити нашу гру, адже є ще куди розвиватися", — наголошував тренер України U23.

Україна на Олімпіаді-2024 з футболу: що відомо?

  • Досі олімпійська збірна U23 на чолі з Ротанем провела одну контрольну зустріч — з рахунком 0:2 поступилася одноліткам з Японії.
  • Перед Олімпіадою-2024 Україна U23 також візьме участь у товариському турнірі у Парижі. До складу потрапили 27 футболістів, ще сім увійшли до резервного списку.
  • Суперниками за груповим раундом команда Ротаня отримала Аргентину, Ірак та Марокко. Матчі розпочнуться для "синьо-жовтих" 24 липня.
  • По дві топкоманди з чотирьох груп продовжать змагання у плей-оф, який стартує з чвертьфіналів 2 серпня.
На початок