Україна офіційно підтвердила участь у Паралімпійських іграх-2024

Україна офіційно підтвердила участь у Паралімпійських іграх-2024

Важливо
Валерій Сушкевич, президент Національного комітету спорту інвалідів України.
Збірна України на відкритті Паралімпіади-2020 у Токіо. Getty Images/Lintao Zhang

НПК очікує на участь у Парижі 207 "синьо-жовтих" спортсменів.

Збірна України візьме участь у Паралімпіаді-2024 в Парижі попри допуск "нейтральних" спортсменів з Росії та Білорусі. Про це на пресконференції оголосив президент Національного паралімпійського комітету Валерій Сушкевич.

Сумарно в НПК очікують на участь 207 паралімпійців з України на Іграх-2024. Наразі путівки до Парижа вже здобули 113 "синьо-жовтих" параспортсменів.

"З 22 видів спорту, що будуть на Паралімпійських іграх, Україна братиме участь у 17. Якщо говорити про поточний варіант ситуації, то у нас є 98 ліцензій у 13 видах спорту. У кількісному складі це 113 спортсменів: 83 чоловіки та 30 жінок", — пояснив Сушкевич.

"Ліцензійний процес триває, і наразі ми боремося за ліцензії ще в чотирьох видах спорту. Водночас за деякі ліцензії буде боротьба аж до середини липня, за місяць від Паралімпійських ігор закінчиться світовий кваліфікаційний процес".

До другої Паралімпіади від початку повномасштабного вторгнення до України допустили спортсменів із Росії та Білорусі. У вересні члени Міжнародного паралімпійського комітету проголосували проти повної заборони на участь в Іграх параспортсменів з паспортами цих двох країн.

Натомість їм дозволили змагатися в нейтральному статусі, виключно в індивідуальних турнірах. Нагороди, здобуті "нейтральними" параатлетами", не будуть враховані до медального заліку змагань.

"Ми не зупиняли нашу боротьбу за те, щоб країна-вбивця, країна-агресор не брала участь у найвищому паралімпійській формі в будь-якому статусі. Ми з цим не змирилися і не змиримося", — додає очільник НПК.

"Але питання участі — це і про те, що є наша боротьба за перемогу країни. І ми не можемо зупинити нашу боротьбу за перемогу України у сфері паралімпійського спорту, який вже не один рік об'єднує світову спільноту, в боротьбі проти країни-убивці".

"Не брати участь — це означає не боротися за перемогу. Але при цьому боротьба повинна бути і є, щоб країна-вбивця та її представники не брали участі в найвищому паралімпійському форумі".

Що відомо?

  • Паралімпіада-2024 розпочнеться з церемонії відкриття 28 серпня. Сумарно в Парижі розіграють понад 540 комплектів нагород у 22 видах спорту.
  • Найбільше ліцензій Україна наразі має у плаванні — 37. Ще 22 путівки українці вибороли в легкій параатлетиці.
  • На попередніх Паралімпійських іграх — 2021 року в Токіо — збірна України зібрала 98 нагород усіх ґатунків (24 — "золото") та посіла шосте місце в медальному заліку.
  • У травні Україна також офіційно підтвердила участь у літніх Олімпійських іграх-2024, що стартують у Парижі 26 липня.
На початок