Художня гімнастика: Євро-2024
Художня гімнастика: Євро-2024
Вікторія Онопрієнко не захистить звання чемпіонки Європи у вправах з обручем: вибула на етапі кваліфікації

Вікторія Онопрієнко не захистить звання чемпіонки Європи у вправах з обручем: вибула на етапі кваліфікації

Вікторія Онопрієнко виконує вправу з обручем
Вікторія Онопрієнко виконує вправу з обручем. Getty Images/Jose Jordan

За підсумками першого дня кваліфікації гімнастка не пройшла до жодного фіналу.

Лідерка збірної України з художньої гімнастики Вікторія Онопрієнко не захистить звання чемпіонки Європи у вправах з обручем. Сталося це за підсумками першого дня кваліфікацій на Євро-2024, що проходить у Будапешті.

На попередньому чемпіонаті Європи у Баку Онопрієнко досягнула історичного для себе результату — стала переможницею вправ з обручем. І була однією з фавориток на здобуття медалі й на цьогорічному Євро у Будапешті: потрапила до складу збірної України на турнір.

Суспільне Спорт — офіційний транслятор чемпіонату Європи з художньої гімнастики. Дивіться кваліфікації за участю українок та фінали наживо на телеканалі та сайті Суспільне Спорт.

Пройти до фіналу вправ з обручем Онопрієнко намагалася у перший день кваліфікації. Втім їй не вдалося потрапити до топ-8 учасниць фіналу.

За свій виступ з обручем у кваліфікації Онопрієнко отримала 33.450 бала. Від восьмого місця, яке є прохідним у фінал, українку відділили лише 0.250 бала.

Результат Онопрієнко у вправах з обручем став 11-м серед всіх учасниць у кваліфікації. Українка отримала статус третьої запасної перед фіналом, а отже має лише теоретичні шанси на участь у ньому.

Онопрієнко вперше за п'ять років не пройшла у фінал чемпіонату Європи у вправах з обручем. При цьому до 2023 року вона взагалі не мала медалей на континентальному рівні.

Чим закінчився перший день кваліфікацій на чемпіонаті Європи?

  • Не пройшла кваліфікацію Онопрієнко і у вправах з м'ячем — лише 44-те місце з оцінкою 28.250 бала.
  • Натомість Україна матиме представництво у фіналах обох гімнастичних видів. Туди відібралася дебютантка дорослого Євро Таїсія Онофрійчук: 15-річна гімнастка стала шостою у кваліфікації як вправ з обручем, так і м'ячем.
  • Першу частину кваліфікації до фіналу особистого багатоборства Онопрієнко закінчує на 19-му місці (проходять топ-24). Натомість Онофрійчук займає шосте місце.
  • Кваліфікація на Євро з художньої гімнастики продовжиться у п'ятницю, 24 травня, вправами з булавами та стрічкою. Українські гімнастки виступатимуть у передостанній ротації (початок — о 15:15 за київським часом).
На початок