Хокей: чемпіонат світу
Визначилися чвертьфінальні пари ЧС-2024 з хокею в елітному дивізіоні: підсумки групового раунду

Матч збірних Канади та Чехії в груповому раунді чемпіонату світу-2024 з хокею.
Чинні чемпіони світу з Канади без поразок пройшли груповий раунд ЧС-2024. IIHF

Усі матчі 1/4 фіналу — в четвер, 23 травня.

На чемпіонаті світу-2024 з хокею завершилися матчі групового раунду в елітному дивізіоні. Вісім команд за їх підсумками продовжать боротьбу за титул у плей-оф.

Світова першість стартувала 10 травня у двох групах з восьми збірних. За підсумками семи турів до чвертьфіналів виходили по чотири найкращі команди, натомість збірні на останній сходинці — вилітали до дивізіону IA.

Суспільне Спорт — офіційний транслятор чемпіонату світу з хокею в елітному дивізіоні. Дивіться прямі трансляції матчів на телеканалі та сайті Суспільне Спорт.

ЧС-2024 з хокею: як пройшов груповий раунд?

• Без поразок до плей-оф вийшли лише дві команди — чинні чемпіони світу з Канади та Швеція.
  • Шведи стали єдиною збірною, що виграла всі сім матчів в основний час та набрала максимально можливі 21 бал.
  • Чинні віцечемпіони з Німеччини виграли п'ять матчів. Натомість у двох інших поєдинках команда зазнала розгромних поразок — по 1:6 від США та Швеції.
  • Крім Канади, з групи А до чвертьфіналів вийшли Швейцарія, Фінляндія та господарі чемпіонату з Чехії.
  • За Швецією в топ-4 групи В розташувалися збірні США, Німеччини та Словаччини. Всі учасники плей-оф у групі набирали щонайменше 12 залікових очок.
  • Найрезультативнішою командою цієї стадії ЧС-2024 стали американці — 37 закинутих шайб. Найкращу різницю забитих і пропущених голів має Швеція — +26.
  • З останніх місць у двох групах з елітного дивізіону вибули Польща та Велика Британія. Наступного сезону вони стануть суперниками України в групі IA.

Турнірні таблиці ЧС-2024 з хокею (елітний дивізіон)

Група А:

1. Канада — 19 очок (7 матчів), 32:18 (різниця голів)

Група В:

1. Швеція — 21 очко (7 матчів), 35:9 (різниця голів)
Швеція перемогла США з рахунком 5:2 у першому турі чемпіонату. IIHF

ЧС-2024 з хокею: хто зіграє у чвертьфіналах?

• Четвер, 23 травня. 17:20. Канада (1) — Словаччина (4)
  • Четвер, 23 травня. 17:20. Швейцарія (2) — Німеччина (3)
  • Четвер, 23 травня. 21:20. США (2) — Чехія (3)
  • Четвер, 23 травня. 21:20. Швеція (1) — Фінляндія (4)

Півфінали елітного дивізіону відбудуться в суботу, 25 травня. Фінал та матч за третє місце — в неділю, 26 травня.