Україна зіграє у фінальному етапі жіночого Кубка націй з пляжного волейболу. Там розігруватимуть ліцензію на Олімпіаду

Україна зіграє у фінальному етапі жіночого Кубка націй з пляжного волейболу. Там розігруватимуть ліцензію на Олімпіаду

Україна на відбірковому турнірі здобула максимальний результат
Україна на відбірковому турнірі здобула максимальний результат. CEV

На Олімпійські ігри пройде лише найсильніша збірна.

Жіноча збірна України з пляжного волейболу вийшла до фінального етапу Кубка націй, де розігруватиметься ліцензія на Олімпійські ігри-2024. Сталося це за підсумками кваліфікаційного турніру, який відбувся у хорватському Бибинє.

Основна частина відбору на Олімпіаду-2024 у пляжному волейболі відбуватиметься через світовий рейтинг. На Ігри у Парижі пройдуть по 17 найкращих пар серед чоловіків та жінок.

Крім Франції (господарі), Чехії (чоловічий турнір) та США (жіночий турнір), які вже здобули перепустку на Ігри, олімпійську ліцензію здобудуть переможці континентальних турнірів. Саме в одному з них і візьме участь жіноча збірна України.

Як жіноча збірна України з волейболу відібралася у фінальний етап Кубка націй?

  • Взяла участь у першому кваліфікаційному турнірі до Кубка націй — боролася за місце на турнірі в пулі з командами Угорщини, Хорватії, Бельгії, Шотландії та Португалії.
  • На турнірі у Хорватії кожна країна була представлена двома парами волейболісток. За Україну грали Марина Гладун та Тетяна Лазаренко, а також Інна Махно та Софія Рилова.
  • Виступ у кваліфікаційному турнірі Україна завершила з максимальним результатом у шість перемог. При цьому українські пляжні волейболістки ще й не віддали жодного сету суперницям.
"Потрапити на Олімпіаду — наша головна мета, і ми тепер наблизилися на один крок до неї. Ми були дуже знервовані у фіналі [проти Португалії], але залишалися сильними, підтримували одна одну і це спрацювало. Продовжимо гонитву за нашою мрією у фінальному етапі Ліги націй та зробимо все, щоб втілити її у життя", — сказала після перемоги на турнірі Софія Рилова.

За підсумками кваліфікаційного турніру Україна стала однією з 12 команд, що відібралися у фінальний етап Ліги націй. Наразі відомо вісім збірних, що візьмуть участь у жіночому турнірі: крім України, ними стали Латвія, Німеччина, Швейцарія, Нідерланди, Італія, Франція та Польща.

Фінальний етап жіночого Кубка націй з пляжного волейболу відбудеться 13-16 червня у Юрмалі.

Збірна України з пляжного волейболу: що відомо

  • Відбірковий турнір для чоловічої збірної України у фінальний етап Ліги націй відбудеться 17-19 травня у Вільнюсі. Там також зіграють команди Литви, Угорщини, Бельгії, Греції, Хорватії та Гібралтару.
  • Наразі в України ані у чоловічому, ані у жіночому олімпійських рейтингах немає "прохідних" пар на Олімпіаду-2024. На рівні світових заліків найрейтинговішою парою пляжних волейболістів в Україні серед чоловіків є Сергій Попов та Едуард Рєзнік (29-те місце). У жінок — Гладун та Лазаренко (66-те).
  • На Олімпійських іграх кожна країна не може бути представлена більш ніж двома парами пляжних волейболістів.
  • Україна жодного разу не була представлена на Олімпійських іграх у пляжному волейболі.
На початок