Хокей: чемпіонат світу
"Поставилися з неповагою". Дмитро Христич — про вольову перемогу України над Іспанією і перший пропущений гол на ЧС-2024

"Поставилися з неповагою". Дмитро Христич — про вольову перемогу України над Іспанією і перший пропущений гол на ЧС-2024

Ексклюзивно
Головний тренер національної збірної України з хокею Дмитро Христич.
Дмитро Христич. ФХУ

Ексклюзивний коментар головного тренера хокейної збірної для Суспільне Спорт.

Збірна України з хокею здобула свою четверту перемогу на чемпіонаті світу-2024. Вольовий матч з іспанцями завершився за розгромного рахунку 6:1.

По дві шайби в складі команди Дмитра Христича закинули Даніїл Трахт і Станіслав Садовіков. Перемогу довершили ще два голи від Гліба Крівошапкіна та Віктора Захарова.

Саме іспанці відкрили рахунок у другому періоді — вперше на ЧС-2024 збірна України опинилася в ролі команди, що відіграється. Перед останнім періодом рахунок був уже нічийним, натомість у третій 20-хвилинці закидали лише українці — п'ять голів поспіль.

Попереду на збірну очікує потенційно вирішальна зустріч з Литвою, другою командою в турнірній таблиці дивізіону. В разі перемоги Україна гарантує собі путівку до дивізіону IA.

Про враження від вольової перемоги над Іспанією, першого пропущеного голу у Вільнюсі та кадрову ситуацію в команді Христич після гри розповів у ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

  • Про вольову перемогу над іспанцями:
"Ми налаштовували команду, що буде важко. Та всі ми люди — можливо, трохи з неповагою поставилися до суперника. Це заважало нам грати від початку матчу. Та я вдячний хлопцям, що знайшли все ж сили, перелаштувалися і в третьому періоді довели клас нашої команди".

"Ми трохи дивилися на [збірну Іспанії], вони також проводили вже четверту гру. Вони демонстрували, що можуть грати на великих швидкостях. Іспанці силові. Я не знаю, як вони змогли програти китайцям, але вони показали кращу гру проти нас".

  • Чи засмутив перший пропущений гол на ЧС-2024:

"Ні, не засмутив — так нам і треба. Ми виходимо вигравати, рахунок тут для фахівців. Нам потрібна лише перемога та три очки".

  • Як замінили у складі Пангелова-Юлдашева:

"Звичайно, у нас Янішевський, який спершу грав у захисті, замінив. Ми можемо перелаштовуватися, здатні робити команду і без деяких гравців, коли вони відсутні з об'єктивних причин".

  • На кого з воротарів розраховують у вирішальному матчі:

"У нас є тренер воротарів, є тренерський штаб. Ми спілкуємося з воротарями. Хто буде стояти, з якої причини — це вже будемо дивитися в четвер".

На початок