Україна гарантувала собі п'ять фіналів Євро-2024 зі спортивної гімнастики: підсумки кваліфікації

Український спортивний гімнаст Ілля Ковтун на чемпіонаті Європи-2024 в Ріміні, Італія.
Ілля Ковтун відстоює звання чемпіона Європи на паралельних брусах. Getty Images/Gabriel Boyus

Одразу в п'яти сегментах "синьо-жовті" посідали перші місця відбору.

В італійському Ріміні стартував чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики серед чоловіків. У перший день змагань (24 квітня) визначили призерів у багатоборстві, фіналістів змагань на окремих снарядах та в команді.

Багатоборство принесло збірній Україні першу нагороду чемпіонату — ювілейну, 20-ту медаль великих міжнародних турнірів здобув Олег Вєрняєв.

Окрім Верняєва, до складу України потрапили Ігор Радівілов, Назар Чепурний, Радомир Стельмах та Ілля Ковтун, який у Ріміні відстоює звання чинного чемпіона континенту на паралельних брусах.

Зрештою, лише на одному снаряді — у вільних вправах — збірна України на матиме свого представника у фіналах. У решті ж дисциплін у "синьо-жовтих" — одразу сім претендентів на медалі, серед яких і командна п'ятірка.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор фіналів Євро-2024 зі спортивної гімнастики в Україні. Дивіться прямі трансляції фіналів на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.

Як минула кваліфікація Євро-2024

• У команді п'ятірка України посіла перше місце відбору з доробком у 253.661 бала. Найбільше балів у складі збірної набрав Вєрняєв (71.798).
  • Британців на другій сходинці Україна випередила на 2.633 бала. Чинні бронзові призери в команді зберегли з минулорічного складу двох гімнастів — Джейка Джармана та Кортні Туллока.
  • Найуспішнішою стала кваліфікація в опорному стрибку, де українці забрали обидві перші сходинки: Нараз Чепурний виграв відбір, Ігор Радівілов — другий.
  • Чепурний також подолав кваліфікацію на паралельних брусах (3). Радівілов натомість потрапив до фіналу вправ на кільцях як третій запасний — 12-те місце відбору.
  • Ілля Ковтун посів перше місце одразу в двох сегментах: на паралельних брусах, де відстоює "золото" чемпіонату, та перекладині. Ковтун також фінішував у топ-8 опорного стрибка, але не випередив двох своїх співвітчизників — квоту отримав наступний спортсмен у заліку.
  • Олег Верняєв претендуватиме на свою другу нагороду вже у вправах на коні. У межах багатоборства його топрезультат становив найкращі 15.166 бала. Досі на великих міжнародних форумах Верняєв ще не вигравав "золота" на цьому снаряді.

Хто пройшов до фіналів Євро-2024

• Команда: збірна України (1-й результат)
  • Кінь: Олег Верняєв (1), Радомир Стельмах (3-й запасний)
  • Кільця: Ігор Радівілов (3-й запасний)
  • Опорний стрибок: Назар Чепурний (1), Ігор Радівілов (2)
  • Паралельні бруси: Ілля Ковтун (1), Назар Чепурний (3)
  • Перекладина: Ілля Ковтун (1)

Чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики: що відомо

• Всі медалі серед дорослих в Ріміні на окремих снаряд розіграють упродовж двох змагальних днів 26-28 квітня.
  • Минулого року Україна зібрала на Євро чотири нагороди — одне "золото" і три "бронзи" — та посіла п'яте місце медального заліку.
  • Крім дорослих, у Ріміні також визначають призерів Євро серед юніорів. У четвер, 25 квітня, на турнірі відбудуться комадний фінал та кваліфікація окремих снарядів у цій віковій категорії.