Марта Костюк зазнала поразки в двох сетах у фіналі турніру WTA 500 у Штутгарті

Марта Костюк, теніс, Штутгарт
Марта Костюк. REUTERS/Angelika Warmuth

Як пройшов матч українки проти Рибакіної.

Марта Костюк не зуміла виграти грунтовий турнір WTA 500 у Штутгарті. У фіналі змагань українська тенісистка поступилась представниці Казахстану Єлені Рибакіній.

На шляху до вирішального поєдинку Костюк здобула низку яскравих перемог. Друга ракетка України виграла три поспіль матчі проти представниць топ-10 світового рейтингу, здолавши зокрема №3 Коко Гофф у чвертьфіналі — найбільша перемога у кар'єрі Марти.

Суперницею Костюк у фіналі стала четверта ракетка світу Рибакіна, що у півфіналі пройшла лідерку рейтингу Ігу Швьонтек у трьох сетах. Костюк і Рибакіна учетверте зустрічались у межах основного туру: Марта мала перевагу 2:1, проте їхній останній очний матч — на US Open-2023 — виграла Єлена.

Як Костюк зіграла у фіналі

• Костюк програла гейм на власній подачі вже на старті поєдинку. У першому сеті українка не заробила жодного брейкпойнту, натомість Рибакіна зробила ще один брейк та забрала партію — 6:2.
  • Другий сет розпочався за аналогічним сценарієм: Костюк віддала перший гейм на своїй подачі, Рибакіна закріпила брейк у наступному геймі.
  • Дебютні брейкпойнти у матчі Костюк заробила за рахунку 2:3 у другій партії — одразу три. Утім, Рибакіна усі відіграла та захистила подачу.
  • Після цього казахстанка зробила ще один брейк та довела матч до перемоги — 6:2. Вона вперше тріумфувала у Штутгарті, перервавши серію Іги Швьонтек із двох поспіль титулів на місцевих кортах.

WTA 500 (Штутгарт). Фінал

Єлена Рибакіна (Казахстан, 4) — Марта Костюк (Україна) 2:0 (6:2, 6:2)

Що означає поразка Костюк?

• Марта Костюк програла другий фінал турніру WTA у кар'єрі. Обидва рази це трапилось у 2024 році: у березні українка поступилась Кеті Бултер у вирішальному матчі хардового турніру WTA 500 в Сан-Дієго.
  • Єдиним титулом в активі Костюк залишається перемога на турнірі WTA 250 в Остіні у 2023 році.
  • У режимі реального часу Костюк за підсумками турніру в Штутгарті піднялась на 21-ше місце в рейтингу WTA — це її особистий рекорд.
  • 24-річна Рибакіна виграла восьмий титул WTA в кар'єрі та вже третій — у 2024 році. Єлена вдруге перемогла у фіналі представницю України: у травні 2023-го вона на відмові здолала Ангеліну Калініну на турнірі WTA 1000 в Римі.