Макс Ферстаппен вперше у кар'єрі виграв Гран-прі Китаю: підсумки п'ятого етапу Формули-1

Макс Ферстаппен, Формула-1
Макс Ферстаппен. AP/Andy Wong

Як пройшла гонка.

У Формулі-1 відбувся п'ятий етап сезону — Гран-прі Китаю-2024. Перемогу у гонці здобув чинний чемпіон світу Макс Ферстаппен, який представляє команду "Ред Булл".

На Гран-прі Китаю у Шанхаї окрім основного старту пройшов перший у сезоні-2024 спринт. Перемогу у ньому також здобув Ферстаппен, другим фінішував пілот "Мерседеса" Льюїс Гемілтон, третім — гонщик "Ред Булл" Серхіо Перес.

Після звитяги у спринті Ферстаппен завоював поул у недільній гонці, ставши першим пілотом у XXI столітті, що виграв п'ять поспіль кваліфікацій на старті сезону. Другим став Серхіо Перес, третім — Фернандо Алонсо з "Астон Мартіна".

Як пройшло Гран-прі Китаю-2024

• Гран-прі у Шанхаї проводилось вперше за п'ять років: у 2020-му гонку скасували через пандемію коронавірусу, у підсумку пауза тривала до нинішнього сезону.
  • Ферстаппен впевнено провів старт і здобув чергову перемогу. Нав'язати боротьбу нідерландцю спробував Ландо Норріс з "Макларена", однак у підсумку Макс випередив суперника на понад 13 секунд.
  • Норріс зрештою став другим і отримав звання гонщика дня за підсумками Гран-прі Китаю. Це 15-й подіум у кар'єрі британця. Третє місце посів Серхіо Перес — четвертий подіум у сезоні після трьох фінішів на другій позиції.
  • Найшвидше коло показав Фернандо Алонсо. Значний стрибок після проваленої кваліфікації здійснив Льюїс Гемілтон: піднявся з 18-го місця на дев'яте.

Що означають результати Гран-прі Китаю

• Макс Ферстаппен вперше у кар'єрі виграв Гран-прі Китаю. Попереднім топрезультатом нідерландця у Шанхаї було третє місце у сезоні-2017.
  • Ферстаппен виграв четверту гонку у сезоні з п'ятиНа Гран-прі Австралії зійшов з дистанції через аварію. та зміцнив своє становище у заліку пілотів, де набрав 110 очок і відірвався від партнера по команді Серхіо Переса на 25 балів.
  • Загалом це 58-ма перемога Ферстаппена у Формулі-1, а також 102-й подіум у кар'єрі.

Залік пілотів Формули-1: топ-5 (після Гран-прі Китаю)