Марта Костюк відіграла п'ять матчболів та обіграла сьому ракетку світу на турнірі у Штутгарті

Марта Костюк на турнірі WTA у Штутгарті
Марта Костюк на турнірі WTA у Штутгарті. Getty Images/Robert Prange

Одна з найбільших перемог у кар'єрі українки.

Українська тенісистка Марта Костюк здобула другу перемогу на турнірі WTA 500 у Штутгарті. В 1/8 фіналу українка вибила з турніру сьому ракетку світу Цінь Вень Чжен.

Костюк є єдиною представницею України на турнірі у Штутгарті. На змаганнях українська тенісистка стартувала з перемоги у 3-годинному матчі над німкенею Лаурою Зігемунд.

В 1/8 фіналу Костюк отримала у суперниці китаянку Чжен, з якою перед цим лише одного разу зустрічалася. У 2023 році українка програла китайській тенісистці у 3-сетовому матчі.

Як минув матч Костюк — Чжен?

• На старті матчу Костюк здійснила ривок 3:0 завдяки одному брейку на геймі китаянки. І втримала перевагу до кінця партії — 6:2, не програвши жодного гейму на своїй подачі.
  • На старті другого сету Костюк мала можливість знову здійснити ранній брейк. Однак не використала жодного з трьох брейкпойнтів. А вже за рахунку 2:2 українка сама була змушена відігрувати брейкпойнти Чжен, що їй, зрештою, вдалося.
  • Друга партія все ж закінчилася на користь китайської тенісистки. Спершу за рахунку 4:4 українка не використала три брейкпойнти, а вже у наступному геймі на своїй подачі дозволила Чжен здійснити брейк.
  • Вирішальний третій сет Костюк розпочала з програного гейму на власній подачі. Здобутої переваги могло вистачило Чжен для того, щоб вибороти путівку у чвертьфінал, однак за рахунку 5:4 українка відіграла п'ять матчпойнтів і з другої спроби зробила брейк.
  • Зрівнявши рахунок, Костюк змогла виграти матч та уникнути тай-брейку. У вирішальному геймі вона з другої спроби реалізувала матчпойнт та перемогла.
  • Матч Костюк — Чжен тривав 2 години 40 хвилин.

WTA 500 (Штутгарт, Німеччина). 1/8 фіналу

Цінь Вень Чжен (Китай, 5) — Марта Костюк (Україна) 1:2 (2:6, 6:4, 5:7)

Що означає перемога Костюк?

• П'ята перемога у кар'єрі над тенісисткою з топ-10 світового рейтингу. У 2024 році Костюк це вдалося зробити вдруге: на турнірі у Сан-Дієго вона у півфіналі обіграла американку Джессіку Пегулу, яка тоді займала п'яте місце у рейтингу WTA.
  • Костюк втретє поспіль пройшла до чвертьфіналу на турнірах WTA. Перед цим українці це вдалося зробити на турнірах у Сан-Дієго та Індіан-Веллсі, де вона програвала у фіналі та півфіналі відповідно.
  • У чвертьфіналі Костюк зіграє проти американки Коко Гофф, третьої сіяної на турнірі.

• Костюк від початку сезону-2024 вперше вийшла у чвертьфінал Грендслемів (Australian Open) та півфінал серії WTA 1000 (Індіан-Веллс), а також оновила особистий рекорд у світовому рейтингу — 26-те місце.
  • Титул чинної чемпіонки в Штутгарті відстоюватиме перша ракетка світового рейтингу Іга Швьонтек. У чвертьфіналі полька зіграє з британкою Еммою Радукану.
  • Призовий фонд Porsche Tennis Grand Prix у 2024 році складає понад 922 тисячі доларів.