"Не конкурентні перегони". Фініш півмарафону в Пекіні розслідують через "пейсмейкерів" для переможця: що сталося

"Не конкурентні перегони". Фініш півмарафону в Пекіні розслідують через "пейсмейкерів" для переможця: що сталося

Фініш півмарафону в Пекіні, Китай, за участю китайського легкоатлета Хе Цзе.
Фініш півмарафону в Пекіні. REUTERS

Як відреагували на інцидент у World Athletics.

Організатори півмарафону в Пекіні розслідують перемогу місцевого спортсмена Хе Цзе в забігу неділі, 14 квітня. Про це повідомляє BBC Sport.

25-річний Хе Цзе є рекордсменом Китаю в марафоні, подолавши 42 кілометри дистанції за 2:06:57 години в березні 2023 року.

На домашніх змаганнях у Пекіні китаєць також прагнув оновити 15-річний національний рекорд півмарафону — 1:02:33 години. Хе першим перетнув фінішну лінію, проте рекордного часу не дістався — 1:03:44.

Фінал півмарафону спричинив резонанс через суперників Хе на фініші: кенійців Роберта Кетера, Віллі Мнангата й ефіопа Дежене Гайлу. На заключних метрах дистанції вони сповільнили біг та дозволили китайцеві здобути перемогу, сигналізуючи Хе, аби той їх випереджав.

Мнангат у коментарі BBC заявив, що виступав у ролі "пейсмейкера" — і не виходив змагатися в Пекіні за перемогу.

"Для мене це були не конкурентні перегони, — пояснив кенієць. — Моя робота полягала в тому, аби задавати темп і допомогти [Хе] перемогти. Але, на жаль, він не досягнув мети — побити національний рекорд".

У керівній міжнародній організації з легкої атлетики World Athletics повідомили журналістам, що стежать за перебігом місцевого розслідування.

"Чесність нашого спорту — найвищий приорітет World Athletics. [...] Нам відомо про відео в інтернеті. Ми розуміємо, що наразі провадиться розслідування місцевими органами".

Що відомо

  • Хе Цзе — чемпіон Азійських ігор-2022 у марафоні, який подолав за 2:13:02 години.
  • У 2023 році в Будапешті Хе дебютував на чемпіонаті світу й фінішував поза топ-40 марафону з відставанням від лідера у понад 10 хвилин.
  • Серед чоловіків світовим рекордом у півмарафоні залишаються 57:31 хвилини — встановлені угандійцем Джейкобом Кіплімо в листопаді 2021 року в португальському Лісабоні.
На початок