Спортивна гімнастика: Євро-2024
Українки здобули дві медалі на етапі Кубка світу з художньої гімнастики в Софії: результати

Українська гімнастка Вікторія Онопрієнко виступає на етапі Кубка світу-2024 в Софії.
Вікторія Онопрієнко на етапі Кубка світу в Софії. Българска федерация художествена гимнастика

Як пройшов для українок другий етап сезону.

Збірна України завершила другий етап Кубка світу-2024 з художньої гімнастики з двома нагородами. Бронзові медалі турніру здобули Вікторія Онопрієнко і Таїсія Онофрійчук.

У болгарській Софії Онопрієнко та Онофрійчук представляли Україну в індивідуальних змаганнях. Також шістка гімнасток — Марія Височанська, Діана Баєва, Дарина Дуда, Аліна Мельник, Кіра Ширикіна та Валерія Перемета — стартували в груповому турнірі.

За підсумками кваліфікації Онопрієнко та Онофрійчук на двох відібралися до трьох фіналів: зі стрічкою, обручем та булавами (останній — лише Онопрієнко).

Як виступили українки у фіналах

• Найуспішнішим для українок вийшов фінал вправ зі стрічкою: Онофрійчук посіла третє місце (32.100 бала) і виграла "бронзу", Онопрієнко стала четвертою (31.900).
  • Натомість Онопрієнко здобула бронзову медаль у вправах з булавами: фінішувала позаду п'ятиразової чемпіонки світу Софії Раффаелі та п'ятиразової чемпіонки Європи Боряни Кайлен з доробком у 33 бали.
  • В третьому фіналі українки фінішували поза подіумом: п'яте місце для Онофрійчук (33.800 бала), сьоме — для Онопрієнко (32.250).
  • Сьоме місце посіла збірна України в груповому фіналі з вправ із п'ятьма обручами. За свій виступ "синьо-жовті" отримали 32.050 бала.

Що означають результати українок

• Перші медалі України в сезоні Кубка світу-2024. В медальному заліку серії збірна посідає дев'яту сходинку після двох етапів.
  • Вікторія Онопрієнко здобула шосту особисту нагороду рівня Кубка світу в кар'єрі. Серед них — два "золота" 2022-2023 років.
  • Для 15-річної Таїсії Онофрійчук "бронза" в Софії — дебютна на рівні змагань Кубка світу.
15-річна Онофрійчук вперше зійшла на подіум змагань Кубка світу. Българска федерация художествена гимнастика

Кубок світу-2024 з художньої гімнастики: розклад етапів

• 19-21 квітня. Баку, Азербайджан
  • 26-28 квітня. Ташкент, Узбекистан
  • 21-23 липня. Мілан, Італія

Вікторія Онопрієнко: всі медалі Кубка світу

• 2024: "бронза" (Софія, булави)
  • 2023: "золото" (Мілан, стрічка), "срібло" (Мілан, обруч; Баку, булави)
  • 2022: "золото" (Пезаро, стрічка), "бронза" (Софія, стрічка)