"Прометей" вдруге поспіль вийшов до фіналу Латвійсько-естонської ліги з баскетболу

Баскетболіст "Прометея" Іссуф Санон у матчі плей-оф Латвійсько-естонської ліги 2023/24.
БК "Прометей". Facebook / prometeybc

У фіналі чинні чемпіони зіграють з "Калевом/Крамо" або "Вентспілсом".

"Прометей" в другому сезоні поспіль зіграє у фіналі Латвійсько-естонської ліги з баскетболу (LEBL). Путівку до вирішальної серії слобожанці здобули після другої перемоги над ризьким ВЕФом.

Команда Ронена Гінзбурга — чинний чемпіон латвійсько-естонського чемпіонату. Минулого сезону "титани" здобули місцевий титул з лише двома поразками протягом усієї кампанії.

У нинішньому сезоні "Прометей" став другою командою регулярного чемпіонату. Натомість підопічні Гінзбурга безпомилково виступають у плей-оф — виграли вже чотири матчі поспіль.

Перша зустріч із ВЕФом закінчилася за переваги "титанів" у 10 очок. Натомість у виїзному поєдинку "Прометей" переміг суперника вже з розгромним рахунком.

Як пройшов вирішальний матч півфіналу

• Першу чверть лідером завершували латвійці — 19:15. ВЕФ також вів у рахунку впродовж усієї другої 10-хвилинки, пішовши на велику перерву за переваги в три очки (35:32).
  • Вже в третій чверті "Прометей" схилив перебіг матчу на свою користь. За 10 хвилин ВЕФ обмежився лише сімома очками, натомість гості набрали 25.
  • За останні 10 хвилин команда Гінзбурга збільшила розгромний розрив. В останніх атаках перевага "Прометея" вперше сягнула 20 очок, а матч завершився з рахунком 87:66.

LEBL 2023/24. Півфінал. 2-й матч

ВЕФ (Латвія) — "Прометей" (Україна) — 66:87 (19:15, 16:17, 7:25, 24:30)

Найрезультативнішим гравцем слобожанців на майданчику став український форвард Іван Ткаченко — 15 очок, до яких він додав чотири підбирання.

Що означає перемога "Прометея"

• Суперника за фіналом "титани" отримають після третього матчу естонського "Калева/Крамо" та латвійського "Вентспілса". Наразі в серії зберігається паритет — 1:1 за перемогами.
  • У LEBL "Прометей" продовжив серію перемог до восьми матчів поспіль. Востаннє команда програвала 12 березня — французькому "Буру" в чвертьфіналі Єврокубка (82:95).
  • +21 — найбільша перемога "Прометея" у плей-оф LEBL від 7 квітня минулого року. Тоді з різницею у 22 очки український колектив розгромив у півфіналі "Тарту Улікоол" (89:67).