В українській Суперлізі з баскетболу визначилася пара фіналістів сезону: хто розіграє титул

Баскетболісти "Дніпра" у півфінальній серії Суперліги проти "Черкаських Мавп".
"Дніпро" вперше за шість років гратиме у фіналі Суперліги. Фото: ФБУ

Підсумки півфіналів в українському елітному дивізіоні.

В українській Суперлізі з баскетболу завершилися півфінальні серії плей-оф. За їх підсумками до вирішальної серії сезону вийшли "Рівне" та "Дніпро".

Переможці півфіналів визначалися в серіях до двох виграних матчів. "Дніпро" зустрічався з "Черкаськими Мавпами — Дніпром", "Рівне" — з "Київ-Баскетом".

У чвертьфіналах лише киянам знадобилися три матчі, аби пройти "Прикарпаття-Говерлу". Решта півфіналістів виграли обидва поєдинки на старті плей-оф та продовжували боротьбу за титул.

У статусі фаворита до півфіналів підходив "Дніпро" — переможець регулярного чемпіонату та перший сіяний клуб плей-оф. Досі команда Володимира Коваля зазнала в сезоні лише однієїРезультати матчів з "Будівельником" були анульовані після зняття киян з чемпіонату. поразки — саме від черкасців у матчі "регулярки".

Як пройшли півфінальні серії

• Друге сіяне "Рівне" розгромило "Київ-Баскет" у першому, домашньому матчі серії. 77:43 — найбільша перемога в усіх цьогорічних півфіналах.
  • Матч-відповідь у Києві натомість пройшов за щільної боротьби. "Рівне" лише на три очки випередило господарів майданчика (81:78) — і вперше в історії клубу пробилося до фіналу елітного дивізіону.
Суперліга
"Рівне" дебютує у фінальній серії Суперліги. Фото: Facebook / bcrivne
  • Натомість вже перший поєдинок "Дніпра" та "Черкаських Мавп" завершився поразкою номінальних фаворитів: лідери посіву вдома втратили перевагу в шість очок у останній чверті та поступилися 97:98.
  • Вже за чотири дні команди провели напружену зустріч у Черкасах. Протягом трьох перших періодів жодна з команд не мала переваги в понад п'ять очок — і лише в останній 10-хвилинці дніпряни пішли у відрив (73:64).
  • Для визначення фіналістів команди повернулися до Дніпра. Перевагу швидко захопили гості: "Черкаські Мавпи" провели шість результативних атак поспіль і повели 14:0.
Суперліга
Капітан "Черкаських Мавп — Дніпра" Нікіта Руслов. Фото: ФБУ
  • На велику перерву "Дніпро" пішов із відставанням у 17 очок (24:41). Перед заключною чвертю перевага гостей скоротилася лише на три бали (42:56).
  • Перші чотири результативні атаки останньої 10-хвилинки залишилися за "Дніпром". Господарі повністю нівелювали перевагу суперника за 6.5 хвилин до фінальної сирени — визначальний триочковий закинув Максим Закурдаєв.
  • Переможця визначила різниця у п'ять очок — 78:73 на користь "Дніпра". Закурдаєв закінчив зустріч найрезультативнішим гравцем господарів — 24 очки.

Що означають результати півфіналів

• "Дніпро" зіграє у фіналі вперше від сезону 2017/18, коли з рахунком 0:3 поступився в серії саме "Черкаським Мавпам".
  • Відтоді дніпряни здобували "золото" та "срібло" чемпіонату, але обидва медальні сезони проходили без плей-оф — через пандемію COVID-19 (2019/20) та повномасштабне російське вторгнення до України (2022/23) відповідно.
  • "Рівне" дісталося фіналу в дебютному сезоні на рівні Суперліги. Свій перший регулярний чемпіонат в еліті команда завершила на другому місці.
  • "Дніпро" переважає "Рівне" в матчах цього сезону — всі три зустрічі виграли лідери регулярного чемпіонату, зокрема одного разу — з розгромною різницею +29.