Білодід уперше змагатиметься в іншій ваговій категорії. У чому причина

Білодід уперше змагатиметься в іншій ваговій категорії. У чому причина

Ексклюзивно
Білодід уперше змагатиметься в іншій ваговій категорії. У чому причина
. AP

Дар’я Білодід відновить сезон у новій ваговій категорії.

Сезон 2020 року для дзюдоїстів був перерваний на самому старті: останні змагання відбулися в лютому. Загалом взимку пройшло два етапи Гранд слему та один етап Гран прі, а усі подальші старти були скасовані чи відтерміновані через пандемію коронавірусу.

І лише наприкінці жовтня дзюдоїсти знову повертаються на татамі. У Будапешті пройде етап Гранд слему, в якому змагатимуться 459 атлетів з 69 країн.

Україна буде представлена на змагання 11 дзюдоїстами: 6 чоловіків та 5 жінок. Серед інших виступатиме в Будапешті чемпіонка світу та Європи Дар’я Білодід.

Щоправда, вона змагатиметься не в звичній для себе ваговій категорії до 48 кілограмів, а вперше в кар’єрі виступатиме до 52 кілограми. Відповідно, Дар’я отримала не перший номер посіву, а аж 25 (усього в цій ваговій категорії виступатиме 26 атлеток), оскільки в неї немає жодних залікових балів до 52 кілограми.

Читайте також: Фініш Беломоіної з українським прапором на чемпіонаті Європи: відео

Про причини старту Дар’ї Білодід у новій для себе ваговій категорії у коментарі Суспільне Спорт розповів головний тренер збірної України Віталій Дуброва.

"У листопаді запланований чемпіонат Європи з дзюдоЧемпіонат Європи запланований на 19-21 листопада у Празі, тож ми вирішили не ганяти вагу двічі, у цьому немає сенсу. Тому Білодід змагатиметься у ваговій категорії до 52 кілограмів. Це буде дебютний виступ для Дар’ї у цій вазі — ні на місцевому, ні на міжнародному рівні вона не змагалася у 52 кілограмах, лише в 48".

Першою сіяною на старті в Будапешті у вазі до 52 кілограмів буде француженка Аманді Бушар — другий номер світового рейтингу та бронзова призерка чемпіонату світу-2018 саме у цій ваговій категорії.

У Будапешт не приїхала збірна Японії, представниці якої є лідерками у ваговій категорії до 52 кілограмів.

Повний склад України на турнір в Будапешті

  • Чоловіки: Артем Лесюк (до 60 кг), Богдан Ядов (до 66 кг), Кеджау Ньябалі (до 90 кг), Віталій Шепель (до 90 кг), Антон Савицький (до 100 кг), Данило Гуцол (до 100 кг)
  • Жінки: Дар’я Білодід (до 52 кг), Марія Скора (до 57 кг), Алла Радченко (до 57 кг), Анастасія Турчин (до 78 кг), Єлизавета Каланіна (понад 78 кг)

Що відомо

  • Етап Гранд слему в Будапешті пройде з 23 по 25 жовтня (п’ятниця-неділя). Це перші змагання після зупинки сезону з дзюдо.
  • Дар’я Білодід - дворазова чемпіонка світу (2018, 2019) та Європи (2017, 2019) у ваговій категорії до 48 кілограмів.
На початок