Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
Відбулись перші матчі 1/4 фіналу Ліги Європи та Ліги конференцій: хто переміг

"Ліверпуль" перервав серію матчів без поразок вдома у грі з "Аталантою"
"Ліверпуль" перервав серію матчів без поразок вдома у грі з "Аталантою". REUTERS/Molly Darlington

Як пройшли чвертьфінали єврокубкових турнірів.

У Лізі Європи та Лізі конференцій відбулись перші матчі 1/4 фіналу. Поєдинки першого кола пройшли у четвер, 11 квітня.

На чвертьфінальній стадії плей-оф в обох турнірах загалом змагаються 16 клубів. Серед них немає представників України: "Шахтар" поступився "Марселю" з рахунком 3:5 у стикових матчах за вихід до 1/8 фіналу Ліги Європи.

У Лізі Європи бере участь одна команда, за яку виступає український футболіст. Португальська "Бенфіка" з Анатолієм Трубіним грала проти французького "Марселя". Матч завершився перемогою команди українця 2:1.

Що відбулось у перших матчах 1/4 фіналу Ліги Європи та Ліги конференцій?

• В 1/4 Ліги Європи було зафіксовано лише одну розгромну перемогу: "Аталанта" в гостях не лишила шансів "Ліверпулю" – 3:0.
  • У чвертьфіналі Ліги Європи дві команди завершили протистояння з мінімальною різницею голів. "Мілан" вдома поступився "Ромі", а "Бенфіка" на домашньому стадіоні перемогла "Марсель".
  • Лідер Бундесліги "Баєр", що не зазнав жодної поразки у цьому сезоні, обіграв "Вест Гем". При чому 83 хвилини матчу команди не могли відкрити рахунок, а на останніх десяти "Баєр" забив два голи.
  • В 1/4 Ліги конференцій найрезультативнішим поєдинком стало протистояння "Олімпіакос" – "Фенербахче". Грецький "Олімпіакос" до перерви забив два м’ячі, а на 57-й хвилині рахунок вже став 3:0. Втім, суперники на екваторі другого тайму змогли скоротити відставання і за шість хвилин забити два голи. Поєдинок завершився з рахунком 3:2.
  • Два поєдинки Ліги конференцій також завершились з перевагою в один м’яч: "Астон Вілла" вдома здолала "Лілль" 2:1, а "Брюгге" — ПАОК 1:0.
  • Лише одна пара з восьми поєдинків не забивала голів: "Вікторія" Плзень – "Фіорентина" (0:0)

• "Брюгге" (Бельгія) – ПАОК (Греція) 1:0

Матчі-відповіді 1/4 фіналу Ліги Європи та Ліги конференцій відбудуться у четвер, 18 квітня.

Ліга Європи та Ліга конференцій: що відомо

• Чинним переможцем Ліги Європи є іспанська "Севілья", яка у тогорічному фіналі обіграла італійську "Рому" у серії післяматчевих пенальті (4:1).
  • Фінал Ліги Європи у 2024 році відбудеться 22 травня. Вирішальний матч турніру прийматиме стадіон "Авіва" в ірландському Дубліні.
  • У минулому сезоні Лігу конференцій виграв англійський "Вест Гем", який у фіналі обіграв італійську "Фіорентину" з рахунком 2:1.
  • Фінал Ліги конференцій у 2024 році пройде 29 травня в Афінах.