Макс Ферстаппен виграв Гран-прі Японії та повторив унікальний рекорд Міхаеля Шумахера

Пілот "Ред Булл" Макс Ферстаппен втретє поспіль виграв Гран-прі Японії у Формулі-1.
Макс Ферстаппен. Фото: Issei Kato/Reuters

Третя поспіль перемога нідерландця на "Судзуці".

Пілот "Ред Булл" Макс Ферстаппен втретє в кар'єрі виграв Гран-прі Японії. З відривом у понад 12 секунд нідерландець випередив на фініші партнера за командою Серхіо Переса.

На треку "Судзука" Ферстаппен перемагає втретє поспіль. Він також вигравав місцеві перегони у сезонах 2022-2023 років, за підсумками яких ставав чемпіоном світу.

Лише на попередньому Гран-прі Австралії іспанець Карлос Сайнс ("Феррарі") перервав серію перемог Ферстаппена — нідерландець був змушений зійти через несправність боліда. Натомість вже в Японії Макс повернувся на звичне місце на чолі пелотона.

Як пройшов Гран-прі Японії

• Ферстаппен і Перес за підсумками кваліфікації зайняли перший стартовий ряд у недільній гонці: перше й друге місця відповідно.
  • Перегони довелося розпочинати двічі. До рестарту змагань на третьому колі призвела аварія за участю Даніеля Ріккардо ("РБ") та Алекса Албона ("Вільямс") — стюарди повністю зупинили гонку.
  • Вперше Ферстаппен поступився лідерством на 17-му колі через заїзд на пітлейн. На трасу нідерландець повертався третім, позаду Шарля Леклера ("Феррарі") та Джорджа Расселла ("Мерседес").
  • На перше місце Макс повернувся на 21-му колі, обійшовши Леклера на стартовій прямій. Вже за лічені кола перевага Ферстаппена над монегаском становила понад 6.5 секунд, а незабаром пілота "Феррарі" випередив і Перес.
  • Послідовні пітстопи "Ред Булл" дозволили Карлосу Сайнсу ("Феррарі") захопити лідерство у гонці на 35-му колі. Згодом і сам іспанець вирушив змінювати гуму — на першу сходинку повернувся Ферстаппен.
  • Із комфортною перевагою Макс першим перетнув фініш. Вже за 12 секунд дубль "Ред Булл" довершив Перес.
  • Боротьба за подіум розгорнулася позаду між двома пілотами "Феррарі". Вирішальне слово залишилося за Сайнсом, який обійшов Леклера на 46-му колі гонки.
  • Серед трьох пілотів, що не дісталися фінішу, — Чжоу Гуанью з команди "Стейк". На 13-му колі китаєць зійшов з перегонів через несправність свого боліда.

Формула-1
Подіум Гран-прі Японії-2024: Перес, Ферсттапен і Сайнс. Фото: Androniki Christodoulou/Reuters

Що означає перемога Макса Ферстаппена

• 57-ма перемога Ферстаппена у Формулі-1, а також 101-й подіум у кар'єрі нідерландця.
  • Досі лише одному гонщику вдавалося тричі поспіль виграти Гран-прі Японії: семиразовий чемпіон світу Міхаель Шумахер робив це у 2000-2002 роках.
  • Перевага чинного чемпіона над найближчим переслідувачем Пересом у заліку пілотів становить 13 очок. Леклер — третій і випереджає Сайнса на чотири бали.

Загальний залік Формули-1 (після Гран-прі Японії)