"Щиро шкодую". "Аякс" відсторонив гендиректора клубу після двох тижнів на посаді: у чому причина

"Щиро шкодую". "Аякс" відсторонив гендиректора клубу після двох тижнів на посаді: у чому причина

Алекс Крус
Алекс Крус. Getty Images/Geert van Erven

Алекса Круса підозрюють у кримінальному злочині.

Наглядова рада "Аякса" тимчасово відсторонила генерального директора клубу Алекса Круса та має намір остаточно припинити з ним співпрацю через підозри в інсайдерській торгівлі. Про це повідомляється на сайті амстердамців.

Наглядова рада дізналася, що Крус придбав понад 17 тисяч акцій "Аякса" влітку 2023 року, за тиждень до того, як було оголошено про його призначення на посаду гендиректора клубу. Рада звернулася за зовнішньою юридичною консультацією, яка свідчить про те, що Крус, ймовірно, займався інсайдерською торгівлею, що є кримінальним злочином у Нідерландах.

49-річний Крус був призначений гендиректором "Аякса" 2 серпня 2023 року, однак почав роботу лише 15 березня 2024-го. Він не міг працювати у клубі протягом року після того, як покинув АЗ — такий пункт був включений до його контракту з командою із Алкмара.

"Ми глибоко стривожені тим, що це сталося в "Аяксі", оскільки це завдає серйозної шкоди клубу та всім, хто його цінує. Дії Алекса Круса не відповідають тому, за що виступає "Аякс". Вибір часу для купівлі акцій вказує на інсайдерську торгівлю. Після ретельного розгляду наглядова рада дійшла висновку, що перебування Круса на посаді генерального директора є неприйнятним", – йдеться у заяві голови наглядової ради "Аякса" Міхаеля ван Прага.

"Аякс" також повідомив, що найближчим часом відбудуться позачергові загальні збори акціонерів клубу. Після цього наглядова рада ухвалить рішення про звільнення Круса.

Водночас сам Алекс Крус заявив, що звернеться до Управління фінансових ринків Нідерландів (AFM), щоб "прийти до незалежного рішення". Функціонер зазначив, що купив акції "через віру" в клуб і у той період, коли ще не був гендиректором.

"Я купив акції через віру в клуб — не для того, щоб швидко заробити, а як позитивний сигнал для всіх зацікавлених сторін. Мої моральні принципи вказують на те, що я не можу просто прийняти це рішення наглядової ради. Я звернуся до AFM, щоб прийти до незалежного рішення".

"Все це погано впливає на ситуацію навколо "Аякса", і я щиро шкодую про це. Сподіваюся, цей період незабаром закінчиться. З сьогоднішнього дня я з важким серцем спостерігатиму збоку за тим, що відбувається у клубі. "Аякс" має знову стати "Аяксом".

"Аякс": що відомо

  • Алекс Крус замінив на посаді гендиректора "Аякса" Едвіна ван дер Сара, який залишив клуб у травні 2023 року. Минулого літа в ексголкіпера стався крововилив у мозок.
  • "Аякс" посідає п'яте місце у чемпіонаті Нідерландів після 27 турів. Амстердамці вилетіли з Ліги конференцій на стадії 1/8 фіналу.
  • У нинішньому сезоні "Аякс" звільнив головного тренера після найгіршої серії без перемог в історії клубу.
На початок