"Правильне рішення". Чинний олімпійський чемпіон зі стрибків у воду пропустить Ігри-2024 після операції на спині

"Правильне рішення". Чинний олімпійський чемпіон зі стрибків у воду пропустить Ігри-2024 після операції на спині

Британський стрибун у воду Метті Лі (праворуч) на подіумі Олімпійських ігор-2020 у Токіо.
Метті Лі (праворуч) на подіумі Олімпіади-2020. Фото: AP Photos

На топрівні Метті Лі не виступав із серпня 2023 року.

Чинний олімпійський чемпіон зі стрибків у воду Метті Лі пропустить Олімпіаду-2024 після операції на спині. Про це британець повідомив у соціальних мережах.

На Олімпіаді-2020 у Токіо Лі здобув найбільшу перемогу в кар’єрі — “золото” синхронних стрибків з 10-метрової вишки у тандемі з Томом Дейлі. У цій дисципліні англієць до японських Ігор двічі ставав чемпіоном Європи.

На топрівні Лі у сезоні 2024 року не виступав. Його останній старт датований серпнем 2023 року, коли британець з Ноа Вільямсом посів п’яте місце в суперфіналі Кубка світу.

Надалі на чинного олімпійського чемпіона очікує тривале відновлення, що залишить його поза Іграми-2024. Утім, Лі вбачає позитив у операції, що позбавила його хронічого болю в спині.

“Дуже прикро [пропускати змагання]. Але причина, з якої я виглядаю таким щасливим у шпиталі, — я більше не відчуваю хронічного болю. Ми знайшли рішення, і тепер мені є над чим працювати”, — написав стрибун.

“Операція минула добре, але хірург сказав, що нерв був дуже затиснутий. На видалення диска пішло більше часу, аби не пошкодити нерв. Мені також сказали, що само собою [проблема] б не вирішилася, тож операція була правильним рішенням”.

Метті Лі
Метті Лі після операції на спині. Фото: Instagram / mattydiver

За відсутності Метті Лі неіменні олімпійські ліцензії в синхронних стрибках з 10 метрів для Великої Британії здобули Том Дейлі та Ноа Вільямс. На ЧС-2024 у Досі тандем посів друге місце, випередивши українців Кірілла Болюха та Олексія Середу.

Україна також матиме представників у синхронній 10-метрівці серед чоловіків: завдяки "бронзі" світової першості відповідні ліцензії вибороли Болюх і Середа.

Змагання з дайвінгу стартують у Парижі 27 липня. Серед учасників розіграють вісім комплектів нагород в одиночних і синхронних дисциплінах.

Хто такий Метті Лі

  • 26-річний британський дайвер, що спеціалізується на стрибках з 10-метрової вишки.
  • Олімпійський чемпіон Токіо-2020, де здобув "золото" в парі з Томом Дейлі.
  • Дворазовий віцечемпіон у чоловічих (2022) та змішаних (2017) синхронних стрибках з 10 метрів.
  • Дворазовий чемпіон Європи (2017, 2020) у чоловічих та змішаних стрибках з 10 метрів. Зокрема, в міксті здобув “золото” Євро-2017 у Києві.
  • Чемпіон Європейських ігор-2015 та Ігор Співдружності-2022 — в одиночних та синхронних чоловічих стрибках з 10-метрової вишки відповідно.
На початок