Футбол: чемпіонат Європи U21
Україна U21 розгромила Азербайджан та повернула собі чисте перше місце у групі відбору на Євро-2025

Молодіжна збірна України з футболу
Молодіжна збірна України з футболу. Фото: УАФ

Як минув матч.

Молодіжна збірна України з футболу здобула шосту перемогу у відборі на Євро-2025. У першому офіційному поєдинку у 2024 році "синьо-жовті" розгромили Азербайджан — 3:0.

Україна U21 закінчила 2023 рік у відборі на чемпіонат Європи з максимальним результатом — здобула п'ять перемог у п'яти поєдинках. В останньому матчі українці мінімально обіграли Азербайджан U21 (1:0).

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор матчів молодіжної збірної України у відборі Євро-2025. Дивіться матчі наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного (Суспільне Київ, Суспільне Чернігів тощо).

Саме матчем проти Азербайджану U21 "синьо-жовті" відновлювали відбір на молодіжне Євро. Перед цим поєдинком українці провели товариський поєдинок проти Марокко U23, де здобули мінімальну перемогу 1:0.

Як минув матч Азербайджан — Україна?

• Ще до перерви Україна U21 забила два м'ячі у ворота Азербайджану. На 25-й хвилині рахунок відкрив Олександр Яцик. А під кінець першого тайму перевагу українців подвоїв Олег Очеретька.
  • На початку другого тайму Україна U21 зробила рахунок 3:0. Після закидання вперед від Олега Очеретько м'яч у ворота Азербайджану переправив Валентин Рубчинський.
  • Забили українці і четвертий м'яч у ворота Азербайджану U21. Однак гол Ігоря Краснопіра скасували через порушення правил форвардом збірної України.

Кваліфікація Євро-2025 (U21)

Азербайджан — Україна 0:3

Голи: Яцик, 25, Очеретько, 40, Рубчинський, 56

Завдяки перемозі Україна U21 повернула собі чисте перше місце — має 18 очок після шести матчів. Найближчого переслідувача, Англію, українці випереджають на три очки.

Група F. Турнірна таблиця

1. Україна — 18 очок (6 матчів), 15:2 (різниця голів)
  2. Англія — 15 (6), 25:5
  3. Сербія — 10 (6), 8:14
  4. Люксембург — 4 (7), 4:16
  5. Північна Ірландія — 3 очки (5), 2:7
  6. Азербайджан — 3 очки (6), 3:9

Наступні матчі відбору Україна проведе у вересні 2024 року — проти Сербії та Північної Ірландії. Основна частина кваліфікації закінчиться у жовтні.

Календар матчів збірної України у відборі на Євро-2025

• 6 червня. Україна — Сербія
  • 10 червня. Північна Ірландія — Україна
  • 11 жовтня. Англія — Україна
  • 15 жовтня. Сербія — Україна

Як відібратися на Євро-2025 серед молодіжних збірних

• Найкраща команда в кожній з дев'яти груп кваліфікації отримає прямі путівки до фінального турніру Євро-2025.
  • Три найкращі збірні на других сходинках також кваліфікуються до основної частини. Решта других команд розіграють між собою ще три путівки в раунді плей-оф.
  • Автоматичну путівку до фінальної частини Євро в статусі майбутнього господаря отримала Словаччина. За результатами відбору до неї приєднаються 15 команд.