УЄФА пом'якшив правило щодо допуску клубів з одним власником до єврокубків: що воно передбачає

УЄФА пом'якшив правило щодо допуску клубів з одним власником до єврокубків: що воно передбачає

ЗМІ
"Жирона" за правилами УЄФА не може грати у Лізі чемпіонів через "Ман Сіті"
"Жирона" Віктора Циганкова та Артема Довбика за чинним правилом УЄФА не може грати у Лізі чемпіонів через "Ман Сіті". Артем Довбик та Віктор Циганков. Фото: Getty Images

Правило набуде чинності з наступного сезону.

УЄФА пом'якшив правило для клубів, які мають одного власника, щодо участі у єврокубкових турнірах. Про це повідомляє The Athletic.

Упродовж останніх 25 років в УЄФА не дозволяли клубам з однаковим власником брати участь в єврокубкових турнірах. Через це "дочірній" клуб, який перебував під контролем інвестора або групи інвесторів, не міг виступити у єврокубкових змаганнях, якщо туди відібрався "материнський" клуб.

В УЄФА вирішили пом'якшити це правило. Починаючи з сезону 2024/25, клубам, які мають одного власника, дозволено змагатися в різних єврокубкових турнірах. Наприклад, один з клубів ("Ман Сіті" чи "Жирона") може виступити у Лізі чемпіонів, тоді як інший — у Лізі Європи.

У минулому УЄФА не допускав до єврокубків клуби, що мали одного власника. Зокрема у сезоні 1998/99 до виступу у Кубку УЄФА не був допущений грецький АЕК — через те, що "Славія", яка належала тому ж власнику, фінішувала вище у своєму чемпіонаті.

Зміна правила щодо одного власника у єврокубках: що відомо

  • Серед винятків у правилах одного власника — участь в євротурнірах "Лейпцига" та "Зальцбурга", які належать "Ред Буллу". Починаючи з 2017 року, обидва клуби навіть брали одночасно участь у групі Ліги чемпіонів, що стало можливо після того, як вони довели, що є цілком окремими та самостійними структурами.
  • Крім цього, у сезоні 2023/24 в єврокубках змогли одночасно виступити "Астон Вілла" та "Вікторія Гімарайнш", "Брайтон" та "Юніон", а також "Тулуза" та "Мілан". Власникам цих клубів теж вдалося довести, що вони мають самостійний процес прийняття рішень.
  • Серед можливих проблем, що можуть виникнути з допуском клубів у єврокубки — потенційна кваліфікація у Лігу чемпіонів "Ман Сіті" та "Жирони". Головним інвестором каталонців є холдинг City Football Group (CFG), який також володіє "Манчестер Сіті".
  • За інформацією AS, "Жирона" вже збирає доказову базу щодо того, що City Football Group володіє менше, ніж 50% акцій каталонського клубу, тоді як ніхто з CFG не бере участі у прийнятті керівних рішень.

На початок