МОК прогнозує, що на Олімпіаду-2024 відберуться понад 50 "нейтральних" спортсменів

МОК прогнозує, що на Олімпіаду-2024 відберуться понад 50 "нейтральних" спортсменів

Борець Олімпійського комітету Росії Заур Угуєв на літніх Іграх-2020 у Токіо.
Олімпійський чемпіон Токіо-2020 з боротьби Заур Угуєв вже здобув ліцензію на Ігри-2024. Фото: Maddie Meyer/Getty Images

Дотримання критеріїв нейтралітету відстежуватиме новостворена комісія.

Міжнародний олімпійський комітет прогнозує, що понад 50 "нейтральних" спортсменів з Росії та Білорусі здобудуть ліцензії на літні Олімпійські ігри-2024 в Парижі. Про це йдеться у звіті організації за підсумками засідання виконавчої ради.

Наразі путівки до Парижа здобули 19 "нейтральних" спортсменів: 12 з них мають російські паспорти, ще семеро — білоруські. Всього на Олімпіаду-2024 вже розіграли шість тисяч ліцензій у всіх видах спорту.

Найбільше путівок "нейтральні" атлети наразі мають у спортивній боротьбі та тхеквондо — шість та п'ять відповідно.

Експерти МОК очікують, що до кінця відбіркового циклу число нейтральних атлетів зросте до 58 чоловік: 36 з російськими паспортами, 22 — з білоруськими.

Максимальне представництво "нейтральних" спортсменів за підсумками відбіркових змагань може сягнути 83 чоловік (55 + 28). Проте у МОК називають такий сценарій "малоймовірним".

Хто займатиметься перевіркою спортсменів на нейтральність?

  • Дотримання критеріїв нейтралітету відстежуватиме новостворена комісія Міжнародного олімпійського комітету. Кожного спортсмена перевірятимуть в індивідуальному порядку, те саме стосується їхнього персоналу.
  • До складу комісії увійшли три функціонери МОК: головуватиме у ній віцепрезидентка Комітету Ніколь Говерц, за сприяння представника комісії етики Пау Газоля та представника комісії атлетів Ю Син Міна.
  • Якщо спортсмени відповідатимуть критеріям МОК, вони отримають запрошення на участь в Олімпіаді-2024. Повний перелік запрошених "нейтральних" атлетів Міжнародний олімпійський комітет оприлюднить згодом.

Які інші рішення затвердив МОК?

  • Комітет схвалив зображення прапора, під яким виступатимуть "нейтральні" атлети на Олімпіаді-2024.

  • Росіяни й білоруси не братимуть участі в церемонії відкриття Олімпіади-2024. Рішення щодо їхньої залученості до церемонії закриття ухвалюватимуть пізніше.
  • Медалі, що їх здобудуть у Парижі "нейтральні" атлети, не будуть враховані до заліку нагород Олімпіади-2024.
На початок