Ігри Нескорених
Ігри Нескорених
Україна завоювала 27 медалей у плаванні на змаганнях Повітряних сил США: як виступили ветерани

Україна завоювала 27 медалей у плаванні на змаганнях Повітряних сил США: як виступили ветерани

Євген Федосєєнко на змаганнях Повітряних сил США
Євген Федосєєнко на змаганнях Повітряних сил США. Фото: Invictus Games: Team Ukraine

У доробку "синьо-жовтих" — 26 особистих і одна команда медаль у плаванні.

Українська команда продовжує виступи на змаганнях Повітряних сил і морської піхоти США (United States Air Force and Marine Corps Trials), що тривають в американському Лас-Вегасі. Упродовж третього дня змагань серед військовослужбовців і ветеранів, які зазнали поранень, учасники вели боротьбу в плаванні.

До цього українці вже здобули вісім медалей у паверліфтингу, велоспорті й волейболі сидячи. Плавання принесло збірній ще 27 нагород, таким чином збільшивши загальний доробок команди до 35 медалей.

Загалом на турнірі розіграють нагороди в десяти адаптивних видах спорту: легкій атлетиці, плаванні, велоспорті, кульовій стрільбі, стрільбі з лука, паверліфтингу, веслуванні на тренажерах, волейболі сидячи та баскетболі й регбі на кріслах колісних. Від України участь у змаганнях беруть 30 представників.

Як виступили українці

У плаванні збірна України завоювала 16 золотих, вісім срібних і три бронзові нагороди. "Синьо-жовті" змагалися на дистанціях 50 і 100 м вільним стилем, 50-метрівках на спині й брасом, а також в естафеті.

Зокрема, у всіх чотирьох особистих дисциплінах, але в різних категоріях, чемпіонами стали військовослужбовець Держохорони Артем Кайдан та військовий ЗСУ Дмитро Терещенко. Тричі перемогу здобував Євген Федосєєнко, двічі — Олександр Недашковський. Ще по "золоту" виграли Артем Погорілий та Назар Лозовий, який встановив особистий рекорд на дистанції 50 м брасом, подолавши її за хвилину. На п'єдестал також піднялися Іван Халупа та Юрій Брель.

Змагання з плавання завершилися естафетою, в якій Україна в складі Олександра Недашковського, Івана Халупи, Дмитра Терещенка та Артема Кайдана вирвала перемогу, на останньому етапі випередивши лідерів — команду Повітряних сил США.

Збірна України на змаганнях Повітряних сил США після виступів у плаванні
Збірна України на змаганнях Повітряних сил США після виступів у плаванні. Фото: Invictus Games: Team Ukraine

Усі медалі України на змаганнях Повітряних сил США в плаванні

  • "Золото": Артем Кайдан (50 м + 100 м, вільний стиль + 50 м, на спині + 50 м, брас), Дмитро Терещенко (50 м + 100 м, вільний стиль + 50 м, на спині + 50 м, брас), Євген Федосєєнко (50 м + 100 м, вільний стиль + 50 м, на спині), Олександр Недашковський (50 м + 100 м, вільний стиль), Артем Погорілий (50 м, на спині), Назар Лозовий (50 м, брас), Олександр Недашковський, Іван Халупа, Дмитро Терещенко та Артем Кайдан (естафета)
  • "Срібло": Іван Халупа (100 м, вільний стиль + 50 м, на спині + 50 м, брас), Артем Погорілий (50 м, вільний стиль + 50 м, брас), Назар Лозовий (50 м, вільний стиль + 50 м, на спині), Євген Федосєєнко (50 м, брас)
  • "Бронза": Юрій Брель (50 м, на спині + 50 м, брас), Іван Халупа (50 м, вільний стиль)
На початок