"Дніпро" мінімально переміг "Прометей" і вчетверте здобув Кубок України з баскетболу

БК "Дніпро". Фото: ФБУ

Трофей розіграли вперше від 2021 року.

"Дніпро" став володарем Кубка України-2024 з баскетболу серед чоловіків. У фінальному матчі дніпряни мінімально здолали "Прометей" — 65:64.

Кубок України з баскетболу розіграли вперше від початку повномасштабного російського вторгнення. Востаннє трофей у сезоні 2020/21 здобував столичний "Будівельник".

"Дніпро" та "Прометей" на шляху до фіналу здолали в Києві "Старий Луцьк" та "Київ-Баскет" відповідно. Команди підходили до очного матчу непереможеними у своїх дивізіонах: дніпряни мають 24 перемоги в Суперлізі, слобожанці — 27 у Вищій лізі.

Як пройшов фінал Кубка України?

• Подвійну перевагу після стартових 10 хвилин зустрічі мав "Дніпро" — 16:8. Натомість на велику перерву команди йшли вже за нічийного рахунку — 30:30.
  • Найрезультативнішою в матчі стала третя чверть, до завершення якої "Прометей" відпустив суперника на відстань 11 очок.
  • В останньому періоді слобожанці впритул наблизився до камбеку: ривок 8:0 підвів команду Олександра Пащенка на відстань однієї результативної атаки.
  • Вирішальними в матчі стали два очки від Максима Закурдаєва за пів хвилини до фінальної сирени — "Дніпро" відірвався на відстань чотирьох очок та вів 65:61. "Прометей" до кінця зустрічі відповів лише триочковим у виконанні Ігоря Клімова.
  • Найрезультативнішим гравцем на майданчику став захисник дніпрян Максим Закурдаєв — 22 очки, до яких він додав чотири підбирання. За підсумками матчу баскетболіста обрали MVP Фіналу чотирьох.

Кубок України. Фінал

"Прометей" — "Дніпро" — 64:65 (8:16, 22:14, 16:27, 18:8)

Що означає результат фіналу?

• "Дніпро" вчетверте став володарем Кубка України з баскетболу. Три дебютних трофеї поспіль клуб здобув у 2017-2019 роках.
  • Дніпряни продовжують свій сезон без поразок — 28:0 у чемпіонаті та Кубку України. Від початку змагального року "Дніпро" поступався лише "Будівельнику", проте результати цих матчів були анульовані через зняття киян із Суперліги.
  • "Прометей" програв свій дебютний фінал Кубка України в історії клубу. В сезоні 2020/21 слобожанці вибули у чвертьфіналі від майбутнього володаря трофею "Будівельника".