Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу
"Наче транзитом пройшла сектор". Юлія Левченко вибула з чемпіонату світу ще "до його початку": її емоції від виступу

"Наче транзитом пройшла сектор". Юлія Левченко вибула з чемпіонату світу ще "до його початку": її емоції від виступу

Ексклюзивно
Юлія Левченко на ЧС-2024 у приміщенні
Юлія Левченко. Фото: Ross MacDonald/SNS Group/Getty Images

Ексклюзивний коментар Юлії Левченко для Суспільне Спорт у Глазго.

26-річна стрибунка у висоту Юлія Левченко фінішувала дев'ятою на чемпіонаті світу у приміщенні. Вона з першої спроби підкорила стартову висоту на 1.84 м, але не змогла впоратися з планкою на 1.88 м – три невдалі спроби.

Після виступу Левченко до кінця змагань залишалася у секторі стрибків у висоту, а тоді відмовилася від коментарів безпосередньо у міксзоні. Уже на наступний день українка поспілкувалася з Суспільне Спорт у Глазго – розповіла про емоції та переживання у фіналі.

Розширена версія інтерв'ю з Юлією Левченко – про підготовку до літнього сезону, оцінку зимовому та передчуття до Олімпіади – буде опублікована на сайті Суспільне Спорт уже у вівторок, 5 березня.

"Мені дуже прикро, бо я себе почувала дуже добре, була впевненість, і я думала, що все класно. Не те, що я собі це надумала, а це відчувала і розминка мені сподобалася. Коли першою спробою 1.88 м збила, подумала, що зараз стрибну, адже відчуваю себе добре. Але якось "хоп" – і закінчилися змагання. Я просто сіла на лавочку, розумію, що вони тільки начебто повинні розпочатися, а я уже не беру участі", – пояснила Юлія Левченко.

Для українки – це уже третій чемпіонат світу поспіль без успішної боротьби за найвищі місця. Останні дві світові першості на відкритому повітрі для Левченко закінчувалися у кваліфікації, у Глазго – виліт на другій висоті.

"Я трошки була в трансі, бо просто хотілося поборотися, хоча б спробувати побути в оцій змагальній атмосфері. От коли ти виходиш у міксзону і можеш сказати, що я боролася, намагалася, зробила так і так. А я вийшла у міксзону і навіть реально не розуміла, що мені відповісти. Бо я наче тільки так транзитом пройшла сектор і одразу в міксзону. Прикро, бо я навіть не знаю... Мені дуже хотілося забути це і просто не згадувати, йти далі", – відповіла українська стрибунка у висоту.

Порада тренерки Левченко була аналогічною – "не грузитися" через цей результат, а відпустити його.

"Були якісь мінімальні помилки, але глобально – от так не склалося. Буває, що з великими помилками і робиш успішну спробу, від того включаєшся в роботу і далі краще, краще. Тут ж просто не вистачило якихось моментів, усе зіграло такий злий жарт. Звичайно, я вже тренерку так дістала, що мені треба робота над помилками, з питанням "що не так", але вона сказала, що все добре, треба це забути і йти далі, не грузитися, бо буде ще гірше. Звісно, зробити аналіз – це вона взяла на себе", – підсумувала Левченко.

Чемпіонат світу – останній старт для Левченко в зимовому сезоні, який вона закінчила у статусі чемпіонки України і найкращим стрибком на 1.92 м.

На початок