Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
Михайло Мудрик та Єгор Ярмолюк провели перше очне "українське дербі" в АПЛ: як минув матч "Челсі" і "Брентфорда"

Михайло Мудрик
Михайло Мудрик. Фото: Julian Finney/Getty Images

Результативна нічия.

Михайло Мудрик та Єгор Ярмолюк провели перше очне "українське дербі" у межах англійської Прем'єр-ліги. "Челсі" і "Брентфорд" українських футболістів зустрілись у 27-му турі чемпіонату.

У першому колі "Брентфорд" на виїзді здолав "Челсі" з рахунком 2:0. Мудрик пропустив ту гру через травму, а Ярмолюк вийшов на заміну на 76-й хвилині і навіть мав шанс забити дебютний гол в АПЛ, однак не реалізував вихід віч-на-віч.

У попередньому матчі "Челсі" Мудрик допоміг команді вийти у чвертьфінал Кубка Англії: забив гол у ворота "Лідса" (3:2). Однак у грі з "Брентфордом" Михайло повернувся в запас — у 2024 році він ще не грав в АПЛ з перших хвилин.

Не потрапив у старт своєї команди і Ярмолюк. Востаннє 20-річний півзахисник виходив в основі "Брентфорда" наприкінці грудня 2023 року у матчі проти "Вулвергемптона" (1:4).

Як минуло "українське дербі" в АПЛ

• На перерву команди пішли за мінімальної переваги "Челсі": на 35-й хвилині рахунок відкрив форвард Ніколас Джексон.
  • На старті другого тайму захисник "Брентфорда" Мадс Рерслев Расмуссен відновив паритет. А на 69-й хвилині нападник Йоан Вісса вивів господарів поля уперед.
  • Майже одразу після другого голу "Брентфорда" на полі з'явився Михайло Мудрик, який замінив центрального півзахисника Енцо Фернандеса.
  • На 83-й хвилині "Челсі" відігрався, у гольовій атаці взяв участь й Мудрик. Він розіграв кутовий разом з Коулом Палмером та віддав "передгольову" передачу на англійського хавбека, після подачі якого точного удару головою завдав центрбек Аксель Дісасі.
  • На 87-й хвилині на полі з'явився Єгор Ярмолюк. До кінця зустрічі команди зберегли нічийний рахунок — 2:2.
  • Мудрик за відведений час на полі вісім разів доторкнувся до м'яча, показав бездоганну точність пасів (5/5) та виграв одну верхову дуель. Ярмолюк встиг здійснити 10 доторків до м'яча та віддати три точні передачі з чотирьох.

У суботу, 2 березня, черговий матч в АПЛ провів й український захисник "Евертона" Віталій Миколенко. "Іриски" вдома поступились "Вест Гему" з рахунком 1:3, Миколенко відіграв повний поєдинок.

Михайло Мудрик та Єгор Ярмолюк у сезоні 2023/24: що відомо

• В усіх турнірах сезону 2023/24 Мудрик провів 28 матчів за "Челсі", забив п'ять голів та віддав дві результативні передачі.
  • В активі Ярмолюка — 19 ігор за "Брентфорд" від старту сезону, результативних дій в українця поки немає.
  • У наступному турі АПЛ "Челсі" 11 березня зіграє вдома з "Ньюкаслом", "Брентфорд" 9 березня зустрінеться на виїзді з "Арсеналом".