Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Штурла Легрейд виграв масстарт і оформив "дубль" на домашньому етапі Кубка світу в Голменколлені

Штурла Легрейд виграв масстарт і оформив "дубль" на домашньому етапі Кубка світу в Голменколлені

Штурла Легрейд на етапі Кубка світу в норвезькому Голменколлені.
Штурла Легрейд. Фото: TERJE BENDIKSBY/NTB/AFP via Getty Images

На подіум зійшли німець Долль та швед Нелін.

Чоловічим масстартом на 15 кілометрів завершився другий змагальний день на етапі Кубка світу в норвезькому Голменколлені. Спортсмени збірної України участь у гонці не брали.

25 біатлоністів відібралися до масстарту за місцем у загальному заліку Кубка світу. Ще п'ять учасників визначалися за квотою етапу в Голменколлені.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки Кубка світу на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

До масстарту в статусі чинного чемпіона світу підходив норвежець Йоганнес Бьо, що також переміг у дисципліні на етапі Кубка світу в Ленцергайде. Інший масстарт сезону — в Антгольці — напередодні світової першості виграв Ветле Крістіансен.

Як пройшов масстарт?

 • Після першої стрільби гонку очолили два біатлоністи збірної Швеції: Мартін Понсіолума і Себастьян Самуельссон поверталися на дистанцію на відстані 2.1 секунди. Йоганнес Бьо припустився трьох промахів — 28-ме місце.
 • Друга чиста "лежка" зберегла лідерство за Самуельссоном, головними переслідувачами якого стали норвежець Тар'єй Бьо, німці Бенедикт Долль та Юстус Штрелоу.
 • Самуельссон заробив коло штрафу на першій "стійці", завдяки чому в лідери гонки вирвалися Тар'єй Бьо і Долль. Біатлоніст збірної Швеції на виході зі стрільбища мав 15 секунд відставання.
 • На підході до вирішальної стрільби лідери на вісім секунд відірвалися від Самуельссона. Обидва припустилися промахів: три мішені не закрив Бьо, дві — Долль. На три кола штрафу пішов і Самуельссон.
 • Натомість з чистою стрільбою в лідери вирвався Штурла Лейгрейд, якого кинулися наздоганяти німці Долль і Штрелоу. На друге місце в боротьбі вийшов інший швед Єспер Нелін.
 • Легрейд, переможець індивідуальної гонки в Голменколлені, оформив "дубль" на домашньому етапі. На фініші норвежець на 6.2 секунди випередив Долля, який наприкінці дистанції обійшов бронзового призера Неліна.

Кубок світу. Голменколлен. Масстарт — чоловіки

 1. Штурла Легрейд (Норвегія, 1+0+0+0) 37:52.0
 2. Бенедикт Долль (Німеччина, 0+0+0+2) +6.4
 3. Єспер Нелін (Швеція, 0+1+0+0) +9.9
 4. Фаб'єн Клод (Франція, 1+0+0+1) +15.3
 5. Емільєн Жаклен (Франція, 1+0+1+1) +17.7
 6. Філіпп Наврат (Німеччина, 1+0+0+0) +18.6
На початок