Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу
"Прагнула усю кар'єру". Уперше в історії "золото" ЧС зі штовхання ядра здобула Канада

"Прагнула усю кар'єру". Уперше в історії "золото" ЧС зі штовхання ядра здобула Канада

Ексклюзивно
Сара Міттон після перемоги на ЧС з легкої атлетики
Сара Міттон. Фото: Ben Stansall/Getty Images

Ексклюзивний коментар чемпіонки світу для Суспільне Спорт.

Перший комплект медалей на чемпіонаті світу-2024 з легкої атлетики у приміщенні розіграли у жіночому штовханні ядра – 17 атлеток змагалися безпосередньо у фіналі. Серед учасниць були три найкращі у цьому сезоні – нідерландка Джессіка Шилдер, канадійка Сара Міттон та американка Чейз Джексон. Це три єдині спортсменки, що штовхали ядро за 20 метрів у зимовому сезоні.

Підтвердити статус фаворитки на чемпіонаті світу вдалося 27-річній Міттон – у першій спробі штовхнула на 19.40 метра, у четвертій показала результат 20.20 метра і на один сантиметр випередила найближчу конкурентку. Останню спробу Сара виконувала уже в статусі чемпіонки світу – і оновила переможний результат, 20.22 метра.

Канадійка на три сантиметри показала кращий результат за німкеню Ємісі Огунлеї, яка виграла "срібло" з особистим рекордом (20.19 м). Американка Джексон фінішувала третьою – 19.67 метра. А от нідерландка Шилдер опинилася лише п'ятою – 19.37 метра.

Для Міттон – це перше в кар'єрі "золото" на чемпіонатах світу. Вона також встановила національний рекорд Канади у приміщенні – покращила свій же результат цього року, коли уперше штовхнула ядро за 20 метрів у приміщенні.

Загалом і для Канади – це перша в історії золота медаль на рівні чемпіонату світу у приміщенні в штовханні ядра. Після перемоги Сара в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт пояснила, що для неї означає ця медаль і звання чемпіонки світу.

"Я розраховувала на "золото", і це означає дуже багато. Означає, що штовхальні види у Канаді розвиваються останні роки, у нас є кілька сильних атлеток, усі хочуть вийти на пік форми до Парижа. Я дуже рада, що зараз є лідеркою команди й пишу історію Канади. Цей національний рекорд на змаганнях світового рівня – це те, що є хотіла зробити усю свою кар'єру", – пояснила чемпіонка світу.

Упродовж зимового сезону 2024 року Міттон провела шість стартів, усі шість – виграла. Свій перший старт канадійка провела ще в листопаді 2023 року в Чилі, це були Панамериканські Ігри – на відкритому повітрі. Після того змагання в Канаді, Франції, знову Канаді та Чехії. Міттон провела багато часу в дорозі й загалом цей "зимовий сезон" виявився вкрай довгим для 27-річної атлетки.

"У мене дуже хороший тренер, який керує усім процесом залаштунками. Дуже важливо ментально відпочивати, коли ти тільки можеш, піклуватися про себе якнайкраще за межами змагань. Думаю, мені вдалося це взимку — у мене не було травм, що чудово напередодні Олімпіади. Це був довгий сезон, тож я розраховую на відпочинок на цих вихідних", – розповіла Міттон.

Після перемоги в Глазго Сарі Міттон належать усі 30 найкращих результатів в історії Канади у штовханні ядра. Усі вони були показані упродовж 2022-2024 років. "Золота" спроба на ЧС-2024 – другий найкращий результат у кар'єрі. Далі вона штовхала лише влітку 2022 року на змаганнях у Канаді.

Сара Міттон підкреслює, що може штовхати ще далі та прагне робити це, аби поборотися за медалі Олімпійських ігор. "Але я ніколи не буду жалітися на цей результат, особливо коли встановила рекорд Канади", – резюмувала чемпіонка світу.

Хто така Сара Міттон

  • 27-річна штовхальниця ядра з Канади, чемпіонка світу-2024 у приміщенні.
  • У 2022 році на чемпіонаті світу на відкритому повітрі фінішувала четвертою, у 2023-му – другою. Після цього виграла Панамериканські ігри-2023. Також є триразовою чемпіонкою Канади зі штовхання ядра.
  • Упродовж кар'єри на п'яти різних стартах штовхала ядро за 20 метрів – двічі у 2022 році, одного разу у 2023-му та уже двічі у 2024-му.
На початок