"Ми вразимо їх". Солт-Лейк-Сіті подав офіційну заявку на проведення зимової Олімпіади-2034

"Ми вразимо їх". Солт-Лейк-Сіті подав офіційну заявку на проведення зимової Олімпіади-2034

Олімпійська арка у Солт-Лейк-Сіті
Олімпійська арка у Солт-Лейк-Сіті. Фото: Rick Bowmer/AP Photos

В американського міста наразі немає конкурентів.

Американське місто Солт-Лейк-Сіті (штат Юта) подало заявку на проведення зимових Олімпійських ігор 2034 року. Про це повідомив президент олімпійського комітету Солт-Лейк-Сіті Фрейзер Баллок.

Наступна зимова Олімпіада відбудеться у 2026 році в італійських Мілані та Кортіні-д'Ампеццо. Натомість господарів Ігор у 2030 та 2034 роках Міжнародний олімпійський комітет (МОК) визначить влітку 2024-го, перед стартом літньої Олімпіади в Парижі.

Наприкінці 2023 року МОК назвав пріоритетних кандидатів на проведення двох наступних зимових Ігор після 2026 року. Комітет надає перевагу Французьким Альпам у 2030 році та Солт-Лейк-Сіті — у 2034-му.

У четвер, 29 лютого, столиця штату Юта подала офіційну заявку на проведення Олімпіади. Ймовірно, Солт-Лейк-Сіті залишиться єдиним претендентом на Ігри 2034 року, тож процес голосування буде формальним.

Солт-Лейк-Сіті вже приймав зимові Олімпіаду та Паралімпіаду у 2002 році. За словами Фрейзера Баллока, місто повністю готове знову провести Ігри.

"Від моменту Ігор 2002 року спорт став спадщиною Юти, яка допомогла визначити, ким ми є. Дивлячись вперед у 2034 рік, ми об’єднуємося під прагненням покращити наші спільноти, зимові види спорту та досвід Ігор", — цитує Баллока ESPN.

Комісія МОК відвідає Солт-Лейк-Сіті у квітні, щоб оглянути місця проведення змагань і оцінити підготовку. Після цього вона надасть звіт Виконавчому комітету МОК, який визначить, чи повинна заявка ставитися на голосування.

"Ми вважаємо, що вразимо їх. Ми дуже, дуже задоволені тим, що можемо запропонувати. Якщо після нашої презентації голосування буде успішним, тоді ми відразу підпишемо контракт про проведення Олімпійських ігор. Це буде дуже особливий день для нас", — зазначив Баллок.

Де пройдуть наступні Олімпійські ігри?

  • 2024 рік (літня Олімпіада): Париж, Франція
  • 2026 рік (зимова): Мілан, Кортіна-д'Ампеццо, Італія
  • 2028 рік (літня): Лос-Анджелес, США
  • 2030 рік (зимова): Французькі Альпи — пріоритетний кандидат
  • 2032 рік (літня): Брісбен, Австралія
  • 2034 рік (зимова): Солт-Лейк-Сіті, США — пріоритетний кандидат
На початок