Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
"Челсі" Михайла Мудрика поступився "Ліверпулю" у фіналі Кубка англійської ліги: як зіграв українець

Михайло Мудрик та Ібраїма Конате
Михайло Мудрик та Ібраїма Конате. Фото: Alastair Grant/AP Photos

Вирішальним став гол в овертаймі.

"Челсі" Михайла Мудрика зазнав поразки у фіналі Кубка англійської ліги. У вирішальному матчі лондонці поступились "Ліверпулю" (0:1).

Мудрик взяв участь у чотирьох матчах "Челсі" на шляху до фіналу Кубка ліги. У чвертьфіналі українець забив дебютний гол у турнірі, врятувавши "Челсі" від поразки "Ньюкаслу" (1:1), після чого реалізував пенальті у післяматчевій серії.

Суперником "Челсі" у фіналі став "Ліверпуль", який дотепер вигравав турнір рекордні дев'ять разів. Мудрик у сьомому поспіль матчі залишився в запасі, однак вийшов на поле у другому таймі.

Як пройшов фінал Кубка ліги

• У першому таймі команди не відкрили рахунок. Арбітр не зарахував гол вінгера "Челсі" Рахіма Стерлінга через офсайд у форварда Ніколаса Джексона, який виступив у ролі асистента.
  • Натомість у другому таймі рефері скасував гол "Ліверпуля". Захисник Вірджил ван Дейк забив головою після подачі зі штрафного, однак головний суддя під час перегляду відеоповтору побачив офсайд у хавбека Ватару Ендо.
  • Наприкінці основного часу "Челсі" не реалізував кілька стовідсоткових нагод, зокрема, півзахисник Конор Галлагер влучив у стійку та не реалізував вихід віч-на-віч.
  • Михайло Мудрик з'явився на полі на 90-й хвилині, замінивши Джексона. Після компенсованого арбітром часу до другого тайму матч перейшов в овертайм.
  • Наприкінці другої 15-хвилинки Ван Дейк знову забив головою — цей гол вже не скасували. У підсумку — перемога "Ліверпуля" з рахунком 1:0.
  • За відведений час на полі Мудрик не завдавав ударів по воротах та віддав лише дві точні передачі з трьох.

Що означає результат матчу

• Мудрик програв свій перший кубковий фінал у складі "Челсі". Останнім трофеєм лондонців залишається клубний чемпіонат світу-2021.
  • "Ліверпуль" удесяте виграв Кубок ліги, оновивши рекорд. Команда Юргена Клоппа вдруге за три сезони обіграла у фіналі "Челсі" (у 2022 році — 11:10 у серії пенальті після 0:0 в ігровий час).
  • Загалом "Ліверпуль" виграв восьмий трофей під орудою Клоппа. Німецький тренер покине команду після нинішнього сезону.