Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Усе зібралося докупи". Антон Дудченко прокоментував покращення стрільби на чемпіонаті світу

"Усе зібралося докупи". Антон Дудченко прокоментував покращення стрільби на чемпіонаті світу

Ексклюзивно
"Усе зібралося докупи". Антон Дудченко прокоментував покращення стрільби на чемпіонаті світу
. Фото: Kevin Voigt/Getty Images

Ексклюзивний коментар Антона Дудченка після 20-го місця у масстарті.

Три найкращі результати у сезоні, перше потрапляння у топ-30, а тоді й у топ-20 – так провів 27-річний Антон Дудченко чемпіонат світу-2024 з біатлону.

До світової першості він лише двічі потрапляв у залікову зону та показував регрес як по швидкості дистанції, так і на роботі на вогневих рубежах. Натомість на чемпіонаті світу Дудченко в чотирьох особистих гонках зробив лише три промахи на 70 пострілів. Це найкращий результат серед усіх спортсменів, що пробігли чотири особисті гонки.

У масстарті, зокрема, Дудченко схибив лише одного разу і фінішував 20-м – повторив свій рекорд за місцем на чемпіонаті світу. В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт після гонки він відзначив саме покращення стрільби як один з найкращих моментів чемпіонату світу.

"Дуже задоволений, що вдалося знайти свою стрільбу. Коли ти в ній впевнений, то легше виходити на старт. Дуже цим задоволений. З чим пов'язую зміну стрільби? Перед початком сезону змінили гвинтівку, в Естерсунді допрацювали деякі моменти, я ще зробив новий приклад у цьому році. І ось нарешті все зібралося докупи саме на чемпіонаті світу. Радий, що вдалося так відпрацювати на вогневих рубежах".

Щодо промаху в масстарті, то Антон називає цю хибу своєю помилкою.

"Дійсно, на стрільбі була моя помилка. Ще не говорив з тренерами, ніби трішки вище був промах, поспішив десь. Перед першим пострілом "задихнувся", але потім почав наздоганяти, намагатися швидше відстріляти. Мені здається, схибив згори, але загалом задоволений стрільбою. Намагався відпрацювати на "стійці" впевненіше, швидше, щоб не встигати думати про те, що можна схибити", – пояснив Дудченко.

Упродовж чемпіонату світу фізичний стан Дудченка поступово покращувався, що теж зіграло свою роль у результатах. Однак біатлоніст вважає, що він поборотися і за вищу позицію в масстарт.

"Задоволений 20-м місцем, але шкода, що не зміг поборотися на останньому колі, ці дві позиції — були б ще краще. Нарешті краще почував себе на дистанції, можливо, не все коло, але намагався працювати з лідерами, які багато хибили. Радий, що були більш-менш гарні відчуття на дистанції. Звісно, програш ногами був великий, але я міг терпіти з сильнішими суперниками", – підсумував Дудченко.

На початок