Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Біжиш відсотків на 70-75". Тарас Лесюк подолав індивідуальну гонку ЧС-2024 із проблемою у м'язах: в якому він стані

"Біжиш відсотків на 70-75". Тарас Лесюк подолав індивідуальну гонку ЧС-2024 із проблемою у м'язах: в якому він стані

Ексклюзивно
Біатлоніст збірної України Тарас Лесюк на чемпіонаті світу-2024.
Тарас Лесюк. Фото: Grega Valancic/VOIGT/GettyImages

Ексклюзивний коментар біатлоніста для Суспільне Спорт.

Чоловічою індивідуальною гонкою завершився змагальний день 14 лютого на чемпіонаті світу-2024 з біатлону. Участь у старті взяли чотири спортсмени збірної України.

Тарас Лесюк, що виходив на старт під передостаннім, 100-м номером, посів у фінішному протоколі 73-тє місце. Українець припустився чотирьох промахів на вогневих рубежах і програв лідеру Йоганнесу Бьо понад 10 хвилин.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки чемпіонату світу на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також місцевих телеканалах Суспільного.

Вдруге на своєму дебютному чемпіонаті світу 27-річний Лесюк фінішував поза заліковою зоною. У спринті Нового Места українець дістався фінішу із 67-м результатом.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт Тарас пояснив, що впродовж гонки боровся із небувалим спазмом у м'язах, що завадив біатлоністу повніше викластися на 20-кілометровій дистанції.

  • Про враження від гонки:

"Морально я налаштовувався позитивніше, детальніше розклав гонку, як її проходити. Особливо стрільбу за день до гонки, працював над цим, бо [в індивідуальних гонках] кожен постріл — дорогоцінний.

І вже фізично [продумав] гонку заздалегідь по трасі, як я її буду проходити, було більш зрозуміло. Але, на жаль, вона не вдалася, як і мій дебютний [спринт]".

"Основна причина фізична — спазм литкового м'язу. Раніше такого у мене не було, що впродовж всієї гонки був такий спазм і ти практично біжиш на відсотків 70-75. Функціонально ти відчуваєш запас, але не можеш додати через цю проблему".
  • Як відновити кондиції м'язів:

"Говоритиму з лікарем, фізіотерапевтом. Сам буду працювати, наскільки я обізнаний. Я краще знаю своє тіло, свої м'язи. Буду намагатися вирішувати цю проблему".

  • Як працювалося на дистанції:
"Вийшовши на гонку, на першому колі бачив своїх суперників: норвежця [Ветле] Крістіансена, Антон Дудченко був попереду. На першому колі я їх обходив, не відчував їхню конкуренцію контактну на трасі. А вже на другому колі відчув сильні проблеми. Таке відчуття, наче зупинився".
  • Про стрільбу в гонці:

"Лежачи намагався обережно працювати. Не відзначив, де був промах на першій стрільбі. На «стійці» першій був розсіяний, на останньому рубежі працював сконцентровано, але поспішив з останнім пострілом та схибив. Загалом, гонкою взагалі незадоволений — сподіваюся, далі буде краще".

Що відомо?

  • Особистий рекорд Тараса Лесюка на міжнародних змаганнях в сезоні 2023/24 — 10-те місце переслідування та короткої індивідуальної гонки на етапі Кубка IBU в Мартелі.
  • В "індивідуалці" чемпіонату світу найкращий час серед українців встановив Антон Дудченко — 29-те місце на фініші.
  • Програма чемпіонату світу продовжиться в четвер, 15 лютого, одиночною змішаною естафетою за участю українців Дмитра Підручного та Анастасії Меркушиної.
На початок