Україна здобула першу медаль Євро-2024 з боротьби: результат Олександра Грушина у фіналі

Український борець греко-римського стилю Олександр Грушин.
Олександр Грушин. Фото: UWW

"Срібло" після поразки у фіналі.

Збірна України здобула першу нагороду на Євро-2024 зі спортивної боротьби. У фіналі турніру з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 63 кг виступив Олександр Грушин.

25-річний Грушин стартував у румунському Бухаресті з 1/8 фіналу. У першій сутичці українець переміг француза Стефана Рожера Клемана (3:1), а у чвертьфіналі — шведа Вірджила Александра Біку (4:3).

Свою найбільшу перемогу на Євро-2024 Олександр Грушин здобув у півфіналі — 9:5 проти дворазового чемпіона Європи Едмонда Назаряна із Болгарії, що вперше змагався на дорослій континентальній першості у вазі до 63 кг.

Суперником українця у фіналі став Мурад Маммадов з Азербайджану, чинний віцечемпіон світу та переможець цьогорічного Гран-прі Будапешта в категорії до 63 кг.

Як пройшла фінальна сутичка?

• Перший з двох періодів завершився за мінімальної переваги Грушина — із рахунком 1:0.
  • Маммадов відіграв один пункт у стартовій хвилині другої 3-хвилинки, а згодом вийшов уперед, виштовхнувши суперника за межі кола.
  • Фінальний свисток зафіксував перемогу Маммадова із мінімальною різницею — 2:1, що залишила Грушина із дебютним "сріблом".

Що означає результат Олександра Грушина?

• Перша нагорода збірної України на чемпіонаті Європи-2024.
  • Друга медаль і новий особистий рекорд Грушина на континентальному рівні після "бронзи" 2022 року.
  • Україна виграла медаль греко-римської боротьби у вазі до 63 кг вперше з 2020 року: тоді з "бронзою" виступи завершив Ленур Теміров.

Хто такий Олександр Грушин?

• 25-річний український борець греко-римського стилю, що представляє Донеччину.
  • Дворазовий призер чемпіонатів Європи: "срібло" 2024 року та "бронза" 2022-го у ваговій категорії до 63 кг.
  • На юніорському рівні — чемпіон Європи 2018 року (63 кг) та віцечемпіон світу-2017 (60 кг), бронзовий призер Євро-2016 (60 кг).
  • Триразовий учасник дорослих чемпіонатів світу, де посів сьоме місце на змаганнях 2023 року (63 кг).